فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی:

حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان دبیر مجمع فعالان دفاع مقدس، حجت الاسلام سید ناصر میر محمدیان دبیر دفتر تخصصی تبلیغ ،سعید اردستانی فعال فرهنگی وقرآنی و صادق یزدانی سردبیر مجله «حلقه وصل »از باید ها و نباید ها و آینده و چشم انداز جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی می گویند.

ضرورت عملکرد جبهه ای
 حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان دبیر مجمع فعالان دفاع مقدس در مورد ضرورت عملکرد جبهه ای گفت  : وقتی در اردوگاه دشمن نگاه می کنیم می بینیم که برای مسائل اجتماعی و فرهنگی به هم وصل می شوند و تمرکز آتش دارند حتی  در یبن آنهایی که سلطنت طلب و منافق و جریان ابتذال را پیگیری می کنند درباره مسائلی مانند انتخابات ، حجاب و عفاف و ولایت فقیه یک نوع وحدت رویه دیده می شود.چرا ما این چنین نباید باشیم. از کار همدیگر اطلاع نداشته باشیم. و در ثانی هم پوشانی و هم راهی نکینم .
صادق یزدانی سردبیر ماهنامه حلقه وصل نیز گفت: جبهه‌ای کار تشکیلاتی جبهه ای مورد پذیرش همه تفکر و اندیشه ای هست .به خصوص در اسلام و شیعه که بحث اعتصام در آن مطرح است و نتایج آن را هم در دفاع مقدس دیده ایم . ما ازجزیره ای عمل کردن دچار ضربه های جدی شده ایم تعبیر آقا تعارف و تضایف است .یعنی شناختن همدیگر و هم نشینی کنار هم.
وضعیت فعلی 
 سعید اردستانی فعال فرهنگی وقرآنی در توصیف وضعیت فعلی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت : جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی در حال حاضر نوپاست و در حال پیداکردن ریشه های خود است براین اساس خاکریزسازی باید ادامه پیدا کند.جبهه مقابل عمیق و متنوع و متکثر است لذا شناسایی و ساماندهی نیروها باید انجام شود.
میر محمدیان دبیر دفتر تخصصی تبلیغ  نیزخاطرنشان می سازد : جبهه ای عمل کردن نیاز به اقدام جمعی دارد و شاید اگر فردی و گروهی بدون هماهنگی دیگران اقدام کنند باعث سوءتفاهم نیز بشود . نوع نگاهمان به مسئله و زیر ساخت های ارتباطی نیز از موانع اصلی است.
آسیب های عمل کرد جبهه ای  
جوشقانیان در آسیب شناسی عملکرد جبهه ای اظهار داشت : نگاه های خود محور ،نقطه محور و موسسه محور موثر نیست .خیلی جاها باید از نگاه ذوقی و سلیقه ای خودمان اغماض و چشم پوشی کنیم .در میدان و فضای شبکه باید افراد توانمند را بپذیریم اگر چه احیانا آرم و نرم او پررنگ شود در جبهه  باید با اولویت بندی و برنامه ریزی گام های جدی تر برداریم و با توجه به راهبری رهبر حکیم خود برویم . بعضی ها آدرس غلط می دهند 
اردستانی فعال فرهنگی وقرآنی نیز اظهار داشت:کار تشکیلاتی نیازمند گفتمان سازی است. خبرگان و نخبگان عرصه فرهنگ دینی هنوز تمام قامت این نکته و جنگ تن به تن در عرصه فرهنگ و این که بسیاری از ارزش ها در معرض خطر است را آن چنان که باید درک نکرده اند .
 
خودسازی و تقوا 
یزدانی وعده الهی برای حمایت خداوند به کار جبهه ای، پرهیز از کارهای موازی.صرفه جویی در توان و تلاش و تربیت نیرو را ثمرات دیگر آن دانست و ادامه داد: یکی از وظایف ما در «حلقه وصل» شناسایی و شناساندن نیروهای جبهه به همدیگراست . به دلیل جنس رایج خبر در صداوسیما این رسانه به فعالیت جبهه ای نمی پردازد  از طرفی نیروها هم میل به رسانه ای  شدن ندارند
اردستانی نیز تاکید کرد :بحث خودسازی و تقوا بسیار مورد اهمیت است . «قدافلح من زکها»  آیه قرآن در مورد اهمیت خودسازی است . اسلام تکلیف همه ما را مشخص کرده است.در مورد کارگروهی نیز ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر و یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر را داریم که گروهی باید کار فرهنگی کنند.همچنین چارچوب ها و اقتضائات کارگروهی را باید آموزش داد . جبهه مقابل این آموزش ها را دیده اند.
  وی در پایان به اهمیت قرآن اشاره کرده و افزود :قرآن تبیانا لکل شئ است .اگر امام خمینی توانست و اگر آقا علمداری می کند همه از انس وارتباط با قرآن است . و در مورد وعده الهی داریم که «و کان حقا علینا نصرالمومنین» این ها باید گفته شود و با قلوب آمیخته شود. ما باید وارد دژ محکم قرآن شویم .
حجت الاسلام والمسلمین  جوشقانیان همچنین ماجرای کربلا را نمونه ای از کار جبهه ای دانسته و افزود : شخصیت های برجسته ای مثل حبیب بن مظاهر و حضرت عباس (ع) حضور داشتند اما هریک پشت سیدالشهداء بودند و حرکت این جبهه را به فرماندهی امام حسین (ع) قدرت و قوت بخشیدند.واگر ما نیز همسو وفعال باشیم خداوند متعال برکت می دهد .
 
منبع:سراج
کد خبر: 180

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: اجتماعی و فرهنگی - امام حسین - انقلاب اسلامی - جنگ - حجاب - دفاع مقدس - رسانه - صرفه جویی - کربلا - ولایت فقیه -

آرشیو