مهمترین جملات و کلید واژه های استفاده شده در بیانات و پیام‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور آگاهی سریع و صحیح از موضوعات مطرح شده در اختیار شما قرار می گیرد

    مرور سریع     
بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای كشورهاى اسلامى ۰۶/۰۳/۱۳۹۳


جملات طلایی

بعثت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌واله)، بعثت خردهای دفن‌شده


 • .اگر جامعه‏ى اسلامى به كارگيرى انديشه و خِرَد را در ميان خود يك امر رايج قرار بدهد، عمده‏ى مشكلات بشر و جامعه‏ى اسلامى حل خواهد شد.
 • در آفریقا در یک مرکزى، در یک کشورى، کسى به‌خاطر مسلمان بودن مورد قتل و تجاوز و ظلم قرار میگیرد. در نقطه‌ى دیگرى کسانى به نام اسلام دخترهاى مردم را میدزدند و فرار میکنند؛ اینها به‌خاطر این است که پیام اسلام براى مسلمانان جا نیفتاده است
 • ما مسلمانها بايد قرآن را، اسلام را درست بفهميم و با ميزان عقل و خِرَد خودمان ، به اعماق تعاليم پيامبراسلام برسيم.
 • وقتى قرآن را مهجور كرديم، مجموعه‏ى مفاهيم قرآنى را كه يك منظومه‏ى كامل براى زندگى انسان است، درست نديديم، آن‏وقت لغزش پيدا ميكنيم.
 • امروز در دنيا دشمنانى به‏صورت علنى با اسلام مقابله ميكنند؛ مقابله‏ى آنها در درجه‏ى اوّل با ايجاد اختلاف، بین مسلمانان است. 
 • عميق‏ترين اختلافها و خطرناك‏ترين اختلافها، اختلافهاى عقيدتى و ايمانى است.
 • امروز در دنياى اسلام براى اينكه دستگاه‏هاى استكبارى به هدفهاى استكبارى خودشان برسند، براى اينكه رژيم غاصب صهيونيستى را محفوظ نگه‏دارند، در ميان مسلمانان اختلاف ايجاد ميكنند؛ شيعه‏هراسى به‏وجود مى‏آورند، ايران‏هراسى به‏وجود مى‏آورند.
 • آنچه امروز دستگاه‏هاى سياسى غرب ترويج ميكنند، همان جاهليّتى است كه بعثت پيغمبر براى زدودن آن - از محيط زندگى بشر - به‏وجود آمد. 
 • يكى از نشانه‏هاى جاهليّت اُولى‏، تبرّج زنانه است. امروز يكى از عمده‏ترين مظاهر تمدّن غربى، همين تبرّج است؛ اين همان جاهليّت است، منتها جاهليّتى كه توانسته است خود را با سلاح تبليغات مدرن مجهّز بكند، حقايق را از چشم مردم بپوشاند؛ اينها را بايد ما مسلمانها بفهميم و بدانيم.
 • دنياى اسلام امروز احتياج دارد به شناختن حقيقى جبهه‏ى دشمن امّت اسلامى؛ دشمنانمان را بشناسيم، دوستانمان را بشناسيم.
 • امروز دنياى اسلام به اين بصيرت احتياج دارد، به اين تدبّر و انديشه احتياج دارد، به اثاره‏ى دفائن عقول احتياج دارد: وَ يُثيروا لَهُم دَفائِنَ العُقول.
 • نياز مهمّ ديگر دنياى اسلام اتّحاد است؛ بايد از اختلافات جزئى، سليقه‏اى، عقيدتى عبور كرد و امّت واحده تشكيل داد: اِنَّ هذِهِ اُمَّتُكُم اُمَّةً وَحِدَةً وَ اَنَا رَبُّكُم فَاعبُدون
 • به نظر ما بيدارى اسلامى به وجود آمده است؛ سعى شد كه اين بيدارى را سركوب كنند و يك جاهايى هم سركوب كردند امّا بيدارى اسلامى سركوب شدنى نيست. 
 • بحمدالله نظام جمهورى اسلامى از آغاز تا امروز در مواجهه‏ى با دشمنان به وعده‏ى الهى اعتماد كرده است؛ مثل بى‏ايمانان و كفّار، سوء ظن به وعده‏ى الهى نشان نداديم؛ لذا پيروز شديم.

   

 نیازهای دنیای اسلام


1-    به کارگیرى نیروى فکر، اندیشه و خِرَد
2-    مسائل را درست فهمیدن و درست تحلیل کردن
3-    شناخت حقیقى جبهه‌ى دشمن امّت اسلامى
4-    شناخت دوستان خود
5-    بصیرت
6-    اتّحاد
7-    عبور از اختلافات جزئى، سلیقه‌اى، عقیدتى و تشکیل امّت واحده 

 عوامل پیشروی ملت ایران


1-    اعتقاد به قرآن
2-    اعتقاد به پیام بعثت
3-    اتّحاد درونى در میان خود
4-    احساس دلیرى در مقابل دشمن و نترسیدن از دشمن
5-    احساس امید به وعده‌ى الهى نصرت

 این حرف قرآن است:


وَاتَّخَذُوا مِن دُونِ اللَّهِ ءَالِهَةً لِیَکونوا لَهُم عِزّاً، کَلّا سَیَکفُرونَ بِعِبادَتِهِم وَ یَکونونَ عَلَیهِم ضِدّاً (سوره مریم/81و82)

انسانهاى بى‌خِرَد به جاى اینکه به خدا پناه ببرند، و ولایت الهى را قبول بکنند، و به هدایت الهى چنگ بزنند، به ولایت شیاطین، به ولایت دشمنان اسلام و دشمنان بشریّت متمسّک میشوند براى اینکه براى خودشان عزّت درست کنند، و این عزّت به دست آنها نمى‌آید. آن عبادت شوندگان نابکار هم از آنها سپاسگزارى نخواهند کرد.

 

 

 


 

کد خبر: 153

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: ایران - تبلیغات - تجاوز - رهبر معظم انقلاب اسلامی - قتل - قرآن - مسلمان - مسلمانان - مشکلات - ملت ایران -

آرشیو