مهمترین دلیلی که باعث شد عده‌ای از سال 88 در فکر ساختن امامی نو باشند، تلاش برای ایجاد دو قطبی در جامعه بود بدین صورت که خط امام را از خط رهبری جدا کنند و به گونه‌ای در افکار عمومی القا کنند که گویی در شرایط حاضر این دو خط در تعارض با هم قرار گرفته اند!

 بعد از حوادث سال 88، تجدیدنظرطلبانی که در دایره فتنه باقی ماندند، کوشیدند تا در ادامه مسیر برای پرش از مانعی که ناشی از مواضع قاطع رهبر معظم انقلاب بود، خود را به اندیشه ها و افکار و عقاید امام (ره) بچسبانند و طوری وانمود کنند که گویی در مسیر آراء امام خمینی در حال تردد هستند. از این رو در هر موقعیتی از فرصت سوءاستفاده کردند و با برگزاری مراسم هایی چون بزرگداشت و گرامیداشت، امامی نو بر اساس توهمات خود ساختند تا شاید کمی از بار ادبار عمومی نسبت به خود بکاهند.

اینک با نزدیک شدن به بیست و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) نیز این فرصت برای آنان ایجاد شده تا بنیانگذار انقلاب اسلامی را آنطور که خود می خواهند معرفی کنند به این امید که نقل قول های ساختگی از امام (ره) برچسب و علامت استانداردی باشد بر تفکرات انحرافی و ضدانقلابی شان.

مهمترین دلیلی که باعث شد این عده از سال 88 به بعد در فکر ساختن امامی نو باشند، تلاش برای ایجاد دو قطبی در جامعه بود بدین صورت که خط امام را از خط رهبری جدا کنند و به گونه ای در افکار عمومی القا کنند که گویی در شرایط حاضر این دو خط در تعارض با هم قرار گرفته اند!

حال آنکه اگر به بیانات امروز رهبر معظم انقلاب نگاه کنیم به آسانی می توان متوجه شد که آنها، انعکاس تفکرات امام (ره) است و تورقی کوتاه در وصیت نامه امام و صحیفه نور این ادعا را ثابت می کند. اما تجدیدنظرطلبان برای رسیدن به اهداف و امیال سیاسی خود هم از رهبری عبور کرده اند و هم از امام (ره).

آنچه این روزها بر زبان آنان جاری می شود و به عقاید امام (ره) می چسبانند، از خواب های شبانه و خاطرات غیرمستندی نشات می گیرد که انتهای آن به جایی می رسد که می گویند امام خمینی (ره) با حذف شعار مرگ بر آمریکا از سوی مردم موافق بودند! مخالفت حضرت امام خمینی با شعار مرگ بر امریکا در حالی از سوی این عده مطرح می‌شود که حضرت روح‌الله سال ۶۲ در پیامی به حجاج می‌فرمایند: «فریاد برائت از مشرکان در مراسم حج یک فریاد سیاسی ـ عبادی است که رسول اللّه (ص) به آن امر فرمود. حال باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر امریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام می‏داند گفت، تأسی به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالی خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند امریکایی فعل رسول‌اللّه‏(ص) و امر خداوند را تخطئه می‏کنید و تأسی به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالی را بر خلاف می‏دانید؟»

این تأکید امام (ره) در حالی است که این روزها رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تأکید دارند، چنانکه ایشان در دیدار هفته گذشته خود با نمایندگان مجلس شوراى اسلامى‌ تأکید کردند: «نظام اسلامى با مبارزه به‌وجود آمد، بدون مبارزه این نظام تحقق‌پذیر نبود، همه‌ آرزوهاى بزرگ در دنیا همین‌جور است. حفظ نظام و پایدارى نظام هم با مبارزه به‌وجود آمد، اگر مبارزه‌ مردم نبود، اگر مبارزه‌ امام نبود، اگر مبارزه‌ مسئولان در میدان‌هاى مختلف نبود، این نظام باقى نمی‌ماند و از بین می‌رفت. . . من عرض می‌کنم کار من و شما ادامه‌ آن مبارزه است و بدون مبارزه نمی‌توانید به آن هدف‌ها دست پیداکنید.»

موضع صریح‌تر رهبر معظم انقلاب در این خصوص را نیز می‌توان در سال 74 در دیدار جمع‌ کثیری از کارگران‌ و معلمان مشاهده کرد که فرمودند: «امروز در مقابل‌ این‌ اقدام‌ خصمانه‌ و صریح‌ امریکا، آحاد مردم‌ ایران‌ در هر نقطه‌ای‌ از کشور، فریاد مرگ‌ بر امریکا را از عمق‌ جان‌ و با اطمینان‌ بیشتر سر می‌دهند.»

در مقابله با فتنه ها نیز موضع رهبری مشابه مواضع امام (ره) است. آنچنانکه بنیانگذار انقلاب اسلامی در برابر قانون گریزان فرمودند: «غلط می‌کنی قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد»، رهبر معظم انقلاب نیز سال 88 در برابر دیکتاتوری و قانون گریزی تجدیدنظرطلبان ایستادند و چنان رفتار کردند که تعبیر فرمایشات و مواضع امام (ره) در برابر فتنه های اوایل انقلاب بود.

بر همین اساس فتنه گران که می دانند در حال حاضر توانایی مقابله با مواضع قاطع و مدیریت دقیق رهبر معظم انقلاب را ندارند، سعی می کنند امامی نو را تصویرسازی کنند تا بر رفتارهای ناهنجار خود مهر تایید زده باشند. در همین ارتباط و با همین هدف است که اخیرا شاهد بودیم همایشی تحت عنوان «اگر امام بود...» بعد از تبلیغات گسترده از سوی این دسته افراد برگزار شد که البته بیشتر شبیه میتینگ حمایت از دشمنان امام بود!

حمایت بی شرمانه از فتنه‌گران در همایش مدعی امام شناسی در حالی بود که فتنه‌گران در ایام پس از انتخابات 88 بی سابقه‌ترین توهین‌ها و هتاکی‌ها را علیه امام راحل انجام داده و در اوضاعی که آشوبگران تصاویر ایشان را در روز عاشورا پاره و لگدمال می‌کردند، کوچک‌ترین اعتراضی از سوی جریان مدعی خط امام شنیده نشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 132

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: انتخابات - انقلاب - ایران - جامعه - حضرت امام خمینی - رهبر معظم انقلاب - عاشورا - فتنه - مرگ - نمایندگان مجلس -

آرشیو