گمنام تر از همیشه

مقبره شهدای گمنام شاهین دژ همچنان در گمنامی به سر برده و بعد از گذشت یک سال مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته است.

به گزارش فاطر24 به نقل از شاهین پیام ، موضوع انتقال شهداي گمنام به شاهین دژ و دفن آنها در اين شهر موضوعي بود كه به يكي از خواسته‌هاي عمومي مردم در یک سال پيش تبديل شده بود و همگان خواستار اين امر بودند.بعد از پيگيري‌هاي صورت گرفته، دو شهيد گمنام وارد شاهین دژ شدند كه مورد استقبال عظيم مردم شاهین دژ قرار گرفتند. در آن زمان با توجه به استقبال مردم گويا مسئولان از ورود شهدا به شاهین دژ خوشحال نشدند و طرح دفن شهيدان را در برخي ادارات و نهادها رد كرده و ورودی جاده تکاب به شاهین دژ را بهترين نقطه براي دفن دانستند.

بعد از پيگيري‌هاي صورت گرفته، ورودی جاده تکاب به شاهین دژ كه در حاشيه شهر بود به عنوان محل دفن شهداي گمنام انتخاب شد. شور و اشتياق مردم در آن زمان به گونه‌اي بود كه مردم اين يادگاران هشت سال دفاع مقدس را ازچهار راه مرکزی شهر مشايعت كردند و ده ها هزار پير و جوان شاهین دژی، حسين حسين گويان، شهدا را تشييع كردند. بعد از دفن پيكر مطهر شهدا، مسئولان وعده احداث يادمان شهدا را كمتر از يك سال به مردم دادند و مقرر شد تا يادماني بسيار زيبا در اين محل ايجاد شود.

شهدا_(3)_156300

یک سال‌ از اين وعده مسئولان گذشت اما یادمان شهداي گمنام درست نشد و انگار قرار است شهداي گمنام شاهین دژهمچنان گمنام بمانند!

انگار شهداي گمنامي كه در شاهین دژ دفن شده‌اند، بايد همچنان گمنام بمانند و كسي به فكر آنها نباشد و يا اگر هم باشد برنامه آنقدر كاربردي نباشد كه اجرايي شود.

شهدا_(1)_156298

زيارتگاه شهداي گمنام امروزه به محلي براي حضور ارادتمندان به شهدا تبديل شده است، اما آيا صلاح است كه اين مردم در بدترين وضع ممكن و به سختي خود را به زيارتگاه برسانند؟ یادمان شهداي گمنام شاهین دژ امروزه پناهگاه مادران و پدران شهيدي است كه هنوز از فرزند خود خبر ندارند، اما آيا اين قبول است كه بايد پدر و مادر شهيد با سخت‌ترين وضع موجود خود را به اين شهدا برسانند؟ یادمان شهداي گمنام كه مي‌تواند به عنوان يك فضاي معنوي و فرهنگي درشاهین دژ مطرح شود، چرا بعد از گذشت یک سال همچنان مورد غفلت قرار گرفته و كسي به فكر نيست؟ انگار شهدا بايد همچنان گمنام بمانند و كسي به فكر آنها نباشد. آيا  تحمل و ناراحتي و خون دل خوردن متدينين شاهین دژ از بي‌توجهي به حرم شهداي گمنام كافي نيست؟

شهدا_(2)_156299

اميد است با تعامل و پيگري مسئولان شهرستان هر چه سريع‌تر شاهد احداث اين يادمان باشيم.

کد خبر: 80

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: پدر و مادر - جاده - کسوف - هشت سال دفاع مقدس - zwnj - شاهین - گمنام - دژ - شهدای - یادمان -

آرشیو