خطاب به مسئولان فرهنگی دانشگاه ارومیه

آقای دکتر صالحی آنگونه که باید و شاید موتور توسعه دانشگاه در حوزه ی فرهنگ روشن نشده و صدای آن به گوش نمی رسد، پس کمی بجنبید و تحرک را افزایش دهید. دیگران منتظر ما نمی مانند.

به گزارش سرویس دانشگاهی  فاطر 24 ؛ همواره در جابجايي قدرت و متعاقب آن تغيير در مديران ارشد دانشگاه ها، چند ماهي طول مي كشد كه افراد جديد در ريل امورات قرار گرفته و روبان قرمز برنامه ها و طرح هاي ارائه شده را با قیچی ببرند.

وزن سنگين دولت جدید در تحرك فرهنگی به علت سن بالاي مديران طراز اول و بازنشستگي اغلب آنها در سطح وزراء ، معاونين ايشان و مدیران دانشگاه سبب گرديده شاهد يك لختي و كم تحركي فرهنگی در فضاي دانشگاهی و ايضاً در دانشگاه ارومیه باشيم.

بيش از سه ماه از معرفي و شروع به كار معاونت فرهنگی دانشگاه ارومیه ، دکتر صالحی مي گذرد ؛ نگاهي به عملكرد سه ماهه دکتر صالحی نشان مي دهد که ایشان با پاک کردن صورت مسئله و راه ندادن نمایندگان تشکلات انجمن اسلامی و جامعه اسلامی به جلسات شورای فرهنگی دانشگاه و همچنین راه اندازی کانون موسیقی و برخی برنامه های سخیف و راه حل سطحی برای برخی از مشکلات فرهنگی دانشگاه ، مایه ی دل مشغولی دانشجویان را فراهم میسازد و این شکاف عمیقیست بین تلاش ایشان برای تمایل به حل مشکلات فرهنگی و تواناییشان برای حل مشکلات.

بطور قطع و یقین می‌توان ادعا کرد آن‌هایی که با خلقیات شبه‌روشنفکران غرب‌زده‌ی ایرانی آشنایند از ماجرایی که در کنسرت موسیقی دانشگاه گذشت ؛ چندان تعجب نکردند و شگفت‌زده نشدند. و این نکته‌ی منفی دیگریست در کارنامه‌ی بلندبالای حرکات انحصاری شبه‌روشنفکران وطنی در حوزه‌ی فرهنگ که متاسفانه  پای آن به دانشگاه ارومیه هم باز شده است.

شاید کسانی که از سابقه‌ی درخشان شبه‌روشنفکران وطنی در برخورد با مخالفانشان آگاهی نداشته باشند از تلاقی زمانی برنامه ی کرسی آزاداندیشی از شعار تا عمل با دیگر برنامه ی سالنی چمران کمی متعجب شوند و گمان کنند که این اولین‌بار است که چنین اتفاقی در فضای دانشگاه ارومیه اتفاق می‌افتد، ولی این رفتاریست که حالا دیگر به یک روند و رفتار ثابت در قبال دانشجویان پیرو خط ولایت تبدیل شده است و یا تصویب دقیقه نودی نمایشگاه کتاب تهران که همراه با یک شوک بزرگ برای دانشجویانی بود که تا لحظات آخر بلاتکلیف بودند.

در اين سه ماه گذشته راهکارهای فرهنگی آقاي دکتر صالحی از عدد انگشتان يك دست كمتر بوده است. الّان هم کنسرت دانشگاه كه به افتخار قدوم ایشان افتتاح شد، خدا به داد ما برسد اگر قرار به راه اندازی کانون رقص و دوستی و... باشیم.

آقای دکتر صالحی به شما توصیه می‌کنیم که اجازه ندهید فضای دانشگاه برگردد به فضای انحطاط فرهنگی و اخلاقی، مبادا مبانی دینی زیر سوال روند در نشریاتی که در دانشگاه چاپ میشوند.


بهتر بود قبل از پايان سال تحصیلی انتظار افكار دانشگاهی برآورده شده و شاهد ارائه برنامه هاي فرهنگی در خور شان دانشجویان دانشگاه ارومیه باشیم. البته هر برنامه ای هم آدم خودش را می طلبد . قطعا برنامه هاي دولت جديد را مديراني می توانند به پيش برند كه به منويات اين دولت باور و اعتقاد کامل دارند(!).

و ختم کلام اینکه آقای دکتر صالحی آنگونه كه بايد و شايد موتور توسعه دانشگاه در حوزه ی فرهنگ روشن نشده و صداي آن به گوش نمي رسد،  پس كمي بجنبید و تحرك را افزايش دهيد. ديگران، منتظر ما نمي مانند .

منبع:نسل برهان

کد خبر: 77

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: بازنشستگی - برنامه های فرهنگی - جامعه اسلامی - دولت - کم تحرکی - مشکلات - موسیقی - نمایشگاه کتاب - وزن - دانشگاه -

آرشیو