نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: ثبت ۲۳ هزار چاه غیر مجاز و استفاده ۶ برابری از آب در بخش کشاورزی نسبت به کل دنیا بحث احیای دریاچه ارومیه را با مشکلاتی مواجه می کند و نیازمند تدبیر و جلوگیری است.

 موید حسینی صدر در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی اظهار کرد: در عید نوروز امسال 40 هزار نفر از مرز رازی که آبرو و حیثیت استان است عبور کرده اند این درحالی است که تاکنون آذربایجان غربی نتوانسته در آنجا اقدام به پل سازی کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: در این زمینه سه راهی خوی تا بازرگان هم نیاز به ساماندهی دارد.

وی اظهار کرد: مجور نیروگاه برق خوی صادر شده است اما در تعیین نرخ سوخت مشکلاتی وجود دارد بنابراین اگر نرخ نهایی آن مشحص شود به میزان 700 تا 800 میلیارد صرفه جویی می شود.

حسینی صدر تصریح کرد: امسال برای گازرسانی به شهرستان خوی اعتباراتی در نظر گرفته شده است اما نیاز به حمایت بیشتر خیرین نیکوکار داریم .

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به فشارهای اقتصادی و بودجه و اعتبارات اندک در سازمان ها و ادارات، نیازمند حمایت و پشتیبانی خیرین هستیم و در این زمینه 5 نفر در خوی آمادگی خود را برای ساخت مدرسه اعلام کرده اند.

حسینی صدر افزود: براساس قانون، 50 درصد از هزینه های ساخت بر عهده دولت و سایر آن بر عهده فرد نیکوکار است.

وی گفت: آذربایجان غربی از معادن بی شماری بهره مند است که باید از ظرفیت معادن برای رشد و پویایی استان استفاده کنیم در حالی که با مدیریت غیر صحیح، سنگ های آذربایجان غربی به استان اصفهان انتقال یافته و سپس برش می خورد و به استان بازمی گردد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ثبت 23 هزار چاه غیر مجاز در استان و استفاده 6 برابری از آب، در بخش کشاورزی نسبت به کل دنیا، بحث احیای دریاچه ارومیه را با مشکلاتی مواجه می کند.

حسینی صدر گفت: با توجه به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر مسائل فرهنگی، باید شرایطی ایجاد شود که مردم به این بخش اعتماد کنند و در این زمینه تحمل کمبودها برای مردم آسانتر از بی عدالتی ها و تبعیض ها است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون شک مسائل فرهنگی در سالی که مزین به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی شده است نباید فدای سایر مسائل شود 

کد خبر: 62

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - اقتصاد - بخش کشاورزی - جلسه شورای برنامه ریزی - دریاچه ارومیه - رشد - صرفه جویی - مجلس شورای اسلامی - مدرسه - مقام معظم رهبری -

آرشیو