جهانگیرزاده:

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مگر کشور مشکل کمی دارد که برخی ها مسکل تراشی می کنند؛ یونسی از رفتار هایی که بوی بازگشت به کهنه گی می دهد، پرهیز کند.

جواد جهانگیرزاده، در واکنش به اظهارات اخیر علی یونسی اظهار داشت: اظهارات دستیار رئیس‌جمهور بازگشت به گذشته و پس روی است و به هیچ وجه توجیهی ندارد.

وی ادامه داد: انتظار است که وی دقیق تر صحبت کند و روی مبانی انقلاب جدی تر استوار باشد و از رفتار هایی که بوی بازگشت به کهنه گی می دهد، پرهیز کند.

وی با اشاره به اینکه مطرح کردن این موارد از سمت نیروهای انقلاب اصلا منطقی نیست، گفت: برای من جای سوال است، مگر کشور مشکل کمی دارد که برخی ها مشکل تراشی می کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهارات یونسی را نماد عینی حاشیه سازی برای دولت دانست و افزود: دولت باید بر معیشت مردم، محیط زیست، تالاب های ملی و رکود تورمی تمرکز کند.

وی افزود: مشاور رئیس جمهور باید به دنبال این باشد که افکار عمومی را برای ایجاد انسجام میان مسئولین و نیروها برای حل و رفع مشکلات معطوف کند، نه اینکه هر کدام حاشیه ای برای دولت ایجاد کنند و باعث شوند که انرژی دولت به برخی سخنان جنجالی معطوف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این اظهارات جز وقت گیری از مردم، مسئولین و ایجاد شگاف هیچ سهمی ندارد.

چندی پیش دستیار ارشد رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی و در جمع یهودیان شیراز نسبت به بازگشت نشان شیر و خورشید ابراز علاقه کرد و با توجیهات خاص خود ادعاهایی را مطرح کرده است که با سکوت مسوولان دولتی و انتقاد مردم انقلابی همراه بوده است.

یونسی درباره نماد شیر خورشید گفته بود که عده‌ای خیال می‌کردند نماد شیر و خورشید در میان پرچم ایران یک نماد سلطنتی است اما اینگونه نیست.

یونسی در ادامه اظهارات عجیبش ادامه داد: شیر نماد حضرت علی(ع) و خورشید نماد حضرت محمد(ص) است و تنها تاجش مربوط به شاه بود.

وزیر سابق اطلاعات اضافه کرد که "اگر به من باشد، هلال احمر را تغییر می‌دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می‌کنم؛ البته برای هلال احمر هم احترام قائلم."
این سخنان در حالی است که امام راحل(ره) همواره بر حذف این نمادها که به عنوان ویترین و نماد نظام طاغوت بودند، تاکید داشتند.

کد خبر: 55

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: انرژی - ایران - حضرت علی - دولت - رئیس جمهور - علی یونسی - کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی - مجلس شورای اسلامی - مشکلات - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای -

آرشیو