حجت الاسلام محمد میرزایی:

اواسط شهریور ماه امسال نخستین پرواز از فرودگاه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو انجام می‌گیرد.

حجت الاسلام « محمد میرزایی»   مسئول سازمان منطقه آزاد ماکو   گفت: نقشه برداری از ۱۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در فاز اول انجام شده بود که نقشه برداری از ۳۶ هزار هکتار نیز در جلسه اعضای هیئت مدیره منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در دفتر مرکزی تهران به تصویب رسید و در مرحله عملیات اجرایی قرار گرفت.

وی از آغاز به کار عملیات فرودگاه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو  خبر داد و گفت: بر اساس تعهداتی که برای راه اندازی فرودگاه ماکو انجام شده تا اواسط شهریور امسال اولین فاز فرودگاه به بهره برداری می رسد و به طور کلی این فرودگاه پس از یک سال تکمیل و آماده ارائه خدمات به مردم منطقه است.

میرزائی گفت: ۱۲ هکتار زمین در منطقه آزاد تجاری ماکو برای آماده سازی محل اسکان کامیون های ترانزیتی اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: به سبب تردد کامیون های ترانزیتی ترافیک سنگینی بر این منطقه ایجاد می شد که با اختصاص مکان اسکان برای آنها در ترمینال چند منظوره منطقه آزاد تجاری ماکو این مشکل رفع می شود.

میرزایی افزود: فروشگاه های کالای همراه مسافر با وارد شدن اولین بار کالا و اجناس از چند کشور تجهیز می شوند.

وی از استخدام ۲۸ نیروی انسانی در منطقه آزاد تجاری ماکو خبر داد و گفت: این تعداد در رشته های مهندسی، حسابداری، اقتصاد، گردشگری، حقوق و گمرک و چند رشته مورد نیاز دیگر با برگزاری آزمون جذب و استخدام می شوند.

عضو هیئت مدیره منطقه آزاد تجاری ماکو اظهار کرد: مهلت ثبت نام برای شرکت در این آزمون تا ۶ اردیبهشت امسال است و زمان آزمون نیز ۹ دی ۹۳ است.

میرزائی از امضای تفاهم نامه اتوبان سه راهی خوی به بازرگان میان استانداری آذربایجان غربی، استانداری آذربایجان شرقی و منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه از این طرح تا پایان سال ۹۴ بهره برداری می شود.

وی گفت: عوارض خودروهای خارجی در سال ۹۳ تصوب شد و عوارضی که برای پلاک گذاری خودروها دریافت می شود ۴ میلیون ریال و عوارض حمل و نقل نیز ۲ میلیون ریال است.

عضو هیئت مدیره منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو افزود: سقف ارزش خودروهای وارداتی۱۰ هزار دلار تعیین شد تا امکان استفاده از آن برای عموم مردم مهیا شود و طرح هایی نیز برای تسهیل تردد این خودروها تا مقصد ارومیه در دست رایزنی است.

کد خبر: 5

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: ارائه خدمات به مردم - اقتصاد - ترافیک - حقوق - حمل و نقل - دلار - فرودگاه - گردشگری - نیروی انسانی - هیئت مدیره -

آرشیو