مردمی که آگاهانه و عاشقانه و دشمن شکن می آیند

در حالی که براساس شواهد و دلایل حضور مردم ارومیه در صفوف نماز جمعه روز به روز پر رنگ تر می شود، لازم است مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی پست می گیرد به این امر نیز توجه داشته باشد که مسئولان با حضور در نماز جمعه موجبات دلسردی دشمنان از نظام را فراهم می آورند، هیچ توجیهی برای عدم حضور مسئولین در نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه وجود ندارد.

  نماز یکی از فرایض عبادی مسلمانان است که بسیار بر آن تاکید شده است و بی شک هر مسلمانی بدین نکته واقف است که نماز کلید عبادت و بندگی خداست.

در روایات و احادیث قدسی داریم که اگر نماز قبول شود سایر اعمال انسان نیز موردقبول خدای یکتا قرار می گیرد و به جرات می توان گفت این فریضه الهی می تواند گره گشای کار انسان در روز قیامت باشد.

حال فارغ از وظایف عبادی که در قبال دین و اسلام بر گردن ماست برخی وظایف جمعی نیز وجود دارند که انجام دادن آنها همان باقیات صالحاتی است که در روایات بدان ها اشاره شده است و نماز وحدت بخش جمعه یکی از این وظایف جمعی مسلمانان در قبال دین شان می باشد.

نماز جمعه به عنوان سنگری که پس از پیروزی انقلاب اهداف نظام اسلامی در آن در برابر همه دشمنان اسلام و انقلاب عملی شده است نیاز به توجه بیشتر مسئولان و حضور همه جانبه آن ها دارد.

شرکت در نماز جمعه برای هر مسلمانی یک تکلیف است مادامی که این تکلیف و احساس وظیفه می تواند زیربنای سست شده اتحاد بین مسلمانان را تحکیم ببخشد اما حیف که سهل و ساده انگاری در قبال این وظیفه بی شک لطمات جبران ناپذیری در پی دارد.

چندصباحی است که نماز جمعه شهرمان ارومیه متبرک به سخنان یکی از فرزندان سلاله پاک نبی اکرم و حضرت فاطمه شده است و شاهد این هستیم که حضور مردم در این فریضه عبادی سیاسی چشمگیرتر شده است اما در مقابل مسئولین و مدیران درباره حضور دائمی در این فریضه الهی سستی می کنند.

مطمئنا شاید اگر به اندازه دو برابر گنجایش مصلی شهر ارومیه، مردم برای ادای نماز جمعه هر هفته در صفوفی بهم پیوسته گرد هم آیند به اندازه حضور منظم و دائمی مسئولین و مدیران راهبردی استان و شهرمان به چشم نیاید چرا که در اینگونه موارد میزان و شاخص، حضور مرتب و منظم مسئولین این شهر علوی است.

نماز جمعه تهران را به یاد آورید که چگونه مسئولین طراز اول کشوری همچون رئیس جمهور، وزرا، معاونین و مدیران راهبردی و کارگزاران نظام تقریبا کم و بیش بصورت منظم در این فریضه عبادی شرکت می کنند! آیا در این فریضه عبادی و سیاسی در شهر علوی مان، خبری از حضور منظم و مرتب کارگزاران استان هست؟

شاید هم اگر حضوری باشد بسیار نادر است و به تعداد انگشتان دست نرسد ولی آن هم محل اشکال و مناقشه است چرا که به فراخور شرایط و برهه زمانی مدیران و مسئولین در نماز جمعه حاضر می شوند!

امیدواریم هیچ یک از دوستان مسئول و عزیزان مدیر از ما گله نکنند زیرا بعنوان مثال در هفته هوای پاک مدیرکل محیط زیست استان در نماز جمعه حاضر می شود یا مدیرکل آموزش و پرورش در هفته معلم به صفوف متحد نمازگزاران می پیوندد و یا… (البته مثلا عرض کردیم)

امیدواریم اگر معیارمان اینگونه است همه ۵۲ هفته سال را هفته مرتبط با حیطه کاری خود فرض کرده و برای حضور در فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه که سنگر دشمن شکن نام گرفته احساس تکلیف کنیم.

البته الحق و الانصاف نباید از حضور دائم و همیشگی برخی مدیران کل، مسئولین و نمایندگان در مصلی امام خمینی (ره) ارومیه غافل شد، مردانی که نه در برابر دوربین ها بلکه در میان آحاد مردم به عنوان یک شهروند مسلمان به خطبه های نماز جمعه گوش فرا میدهند.

تریبون نماز جمعه یک رسانه است، رسانه ای که حساس ترین مباحث روز را مورد تحلیل و بررسی قرار میدهد و مشکلات عموم مردم را بازگو میکند، مسئولان نیز در مقابل مردم تکلیف دارند و باید از مسائل و مشکلات مردم و جامعه اطلاع داشته باشند و به پند های نماینده رهبر انقلاب در استان گوش جان بسپارند.

نماز جمعه مهمترین نشانه وحدت مسلمین بویژه شیعیان و مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی است و لازم است مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی پست می گیرد به این امر نیز توجه داشته باشد که مسئولان با حضور در نماز جمعه موجبات دلسردی دشمنان از نظام  را فراهم می آورند، هیچ توجیهی برای عدم حضور مسئولین در نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه وجود ندارد.

بنابراین از هفته جاری ندای ارومیه لیست مدیران و مسئولین گرامی را که در نماز جمعه حاضر می شوند بعدازظهر همان روز و در امتداد خبر های نماز جمعه اعلام میکند.

کد خبر: 34

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: اسلام و انقلاب - انقلاب - خطبه های نماز جمعه - دوربین - رسانه - مدیرکل آموزش و پرورش - مسلمان - مشکلات - نظام جمهوری اسلامی - نماز جمعه -

آرشیو