نماینده مردم ماکو در خانه ملت:

نماینده مردم شهرستانهای ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: مقدمات اولیه الحاق شهرستان چالدران به منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو فراهم شده است.

“ محمد علی پور” در جلسه شورای اداری چالدران اظهار کرد: الحاق این شهرستان به منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو از خواسته های اصلی مردم چالدران است که در سال از سوی مسوولان کشوری، استانی و شهرستانی مورد توجه قرار گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در حال حاضر مراحل تکمیل گزارش های توجیهی اقتصادی برای ارسال به دبیرخانه مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور صورت گرفته است که امیدواریم تا پایان سال جاری به نتیجه نهایی برسد.
احمدرضا قلی پور فرماندار چالدران هم در این جلسه از برگزاری جلسه کمیسیون فرعی و امنیتی کشور ایران و ترکیه در اینده نزدیک در این شهرستان خبر داد و گفت: راه اندازی بازارچه مرزی شیخ سلوی چالدران و گلیک در ترکیه از جمله مواردی است که در این جلسه با مقامات ترکیه بحث و تبادل نظر می شود.
شهرستان چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع است و با کشور ترکیه مرز مشترک دارد.
منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو، هفتمین منطقه آزاد کشور است که در شمالغرب کشور و در محدوده مرزهای جمهوری اسلامی ایران با جموری خودمختار نخجوان و ترکیه راه اندازی شده و می توان با بهره برداری بهینه از این ظرفیت، روند توسعه آذربایجان غربی را شتاب بیشتری بخشید.

کد خبر: 28

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - ایران و ترکیه - ترکیه - جمهوری اسلامی ایران - خانه ملت - شورای اداری - فرماندار - کمیسیون اقتصادی - مجلس شورای اسلامی - مناطق آزاد -

آرشیو