نماینده مردم سردشت در مجلس:

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: سردشت به عنوان نخستین شهر بمباران شیمیایی شده دنیا شایستگی نامگذاری به عنوان شهر صلح در مجامع بین المللی را دارد و شایسته است مقدمات این کار از سوی دولت فراهم آورده شود.

رسول خضری در مراسم گرامیداشت شهدای بمباران شیمیایی سردشت که با عنوان داغ لاله ها در سال 2000 نفری این شهر برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این شهرستان اظهار کرد: مردم بی دفاع سردشت در 7 تیر سال 66 مورد آماج بمب های شیمیایی شدند که این بمبها ساخته کشورهای مدعی حقوق بشر بود و در سکوت معنادار مجامع بین المللی این فاجعه تلخ به وقوع پیوست.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: شهر سردشت نیازمند تدابیر بلند مدت برای توسعه همه جانبه و بازگرداندن نشاط و امید از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران است.

خضری تصریح کرد: با سلحشوری و استقامت مردم در 7 تیر 66 هم اکنون سردشت شهری امن و در عین حال قدرتمند و متکی به اراده شهروندان است و باید مراسم بزرگذاشت این شهدای والا مقام در وجب به وجب قدمگاه آنان برگزار شود.

وی با تاکید بر الزام دولت در شناسایی و احقاق حقوق مصدومان شیمیایی به ویژه شیمیایی شدگان سردشت گفت: بحث سردشت بحث ملی و بین المللی است چون قربانیان آن قربانیان سلاح های کشتار جمعی و تروریسم بین الملل هستند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با گذشت 27 سال از آن جنایت خونین هنوز سکوت مجامع بین المللی نسبت به این جنایت هولناک قابل تامل است چون در آن زمان  بالای 130 شهید و بیش از 8 هزار مجروح و مصدوم شیمیایی شدند.

خضری بیان کرد: آمار مجروحان سردشت سند تاریخی رشادت مردمانش است که باید به مجامع بین المللی ارائه شود تا مسبب اصلی این جنایت به جزای خود برسد.

وی با اشاره به ضرورت تاسیس شعبه ای از بیمارستان فوق تخصص ساسان تهران در سردشت اظهار کرد: این بیمارستان مخصوص بیماران شیمیایی سردشت و دارای بخش های درمان، تحقیقات و پژوهش باید باشد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت بیان کرد: سردشت شایستگی دریافت عنوان شهر صلح در مجامع بین المللی را دارد و قرار است یکی از خیابان های تهران به نام سردشت نامگذاری شود.

کد خبر: 258

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: بیمارستان - تروریسم - جهان - حقوق - حقوق بشر - دولت - دولت جمهوری اسلامی ایران - سلاح های کشتار جمعی - مجلس شورای اسلامی - نماینده مردم -

آرشیو