رئیس مرکز حجاب ریحانة‌النبی شعبه ارومیه گفت: در حال حاضر ۹۳۰ دانش‌آموز دختر در طرح حجاب ریحانة‌النبی که در مدارس هفتگانه ارومیه اجرا شد، حضور دارند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر عباسی، رئیس مرکز حجاب ریحانة‌النبی شعبه ارومیه، عصر روز گذشته، پنجم تیرماه، در مراسم جشن حافظان حجاب ریحانه‌النبی در پایه ششم ابتدایی، گفت: قبل از شروع طرح حجاب ریحانه‌النبی در مدارس ارومیه 270 نفر دختر خوش حجاب داشتیم که با اجرای این طرح در طول سه سال تعداد دختران شرکت‌کننده در طرح خوش حجابی به 930 نفر رسیده است.

وی افزود: طرح حجاب ریحانة‌النبی در سال تحصیلی جاری در هفت مدرسه ابتدایی شهر ارومیه با حضور 13 مربی اجرا شد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه حجاب نموداری از تفکر ناب علوی، فاطمی و حسینی است که در یادگار گرانبهای حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) است، اضافه کرد: امسال 3 هزار جلد کتاب «مروارید بهشتی» بین دختران شرکت‌کننده در طرح حجاب ریحانة‌النبی توزیع شده است.

حجت‌الاسلام عباسی با بیان اینکه یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی مرکز حجاب ریحانه‌النبی، افزایش مدارس تحت پوشش به 700 مدرسه در کشور است، یادآور شد: در حال حاضر نیز 750 نفر در طرح نسیم عفاف خوش حجابی شرکت دارند.

برگزاری مسابقه فرهنگی، اجرای نمایش و تجلیل از دختران خوش حجاب از دیگر عناوین برنامه‌های این مراسم بود که با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و مدیر حوزه علمیه خواهران حضرت زینب(س) ارومیه، عصر روز پنج‌شنبه، 5 تیرماه در محل سالن کانون بسیج ارومیه برگزار شد.

کد خبر: 253

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: بسیج - پوشش - حجاب - حضرت زینب - حضرت فاطمه - حوزه علمیه - خانواده - دانش آموز - مدرسه - النبی -

آرشیو