وزیر بهداشت در سردشت خبرداد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سردشت گفت: دولت یک تیم تخصصی برای رسیدگی به مصدومان شیمیایی بمباران سردشت تشکیل داده و حمایت بهداشتی و درمانی ویژه‌ای از آنان به عمل می‌آورد.

 حسن قاضی‌زاده هاشمی در همایش داغ لاله‌ها ویژه سالگرد بمباران شیمیایی سردشت به دست رژیم بعث عراق با گرامیداشت یاد شهدای این شهر اظهار کرد: بمباران شیمیایی سردشت نه نخستین جنایت و نه آخرین جنایت استکبار در زمان حاضر است.

وی افزود: هم اکنون جنایات فراوانی در گوشه گوشه جهان به وقوع می‌پیوندد. برای مثال کشوری علیه کشور دیگر و فرقه‌ای علیه دین و مذهب جنایت می‌کنند، جنایاتی که هیچ جایگاهی در هیچ مذهب و مسلکی نداشته و ریشه در نفسانیات و خودخواهی‌ها دارد. 

وزیر بهداشت تصریح کرد: اقدامات وحشیانه گروه طالبان، حوادث سوریه و اقدامات تروریستی گروهک داعش و نیز رفتار وحشیانه دزدیدن کودکان نیجریه‌ای گوشه‌ای از جنایات استکبار است. 

هاشمی بیان کرد: بنابراین این جنایات جزو آخرین جنایات نیست بلکه انسان همواره در معرض خطا و لغزش قرار دارد و کسانی که این اعمال وحشیانه را انجام می‌دهند بویی از انسانیت نبرده‌اند.

وی افزود: این رفتارهای وحشیانه در تفکر شیعی و تفکر اهل سنت ریشه نداشته و دین چنین رفتاری را توجیه نمی‌کند چون انسانهایی بنده شیطان و نفس اماره خود هستند. 

وزیر بهداشت گفت: آنچه به نام دین انجام می‌شود حکایت از هراس دشمن از اسلام ربانی دارد چون آنها می‌خواهند چهره ربانی این دین الهی جهانی شود. 

قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: صدام و همه جنایتکارانی که 27 سال پیش این جنایت وحشیانه را مرتکب شدند رفتند اما نام سردشت تا همیشه تاریخ جاودانه می‌ماند. 

وی گفت: همه خدمتگزاران نظام نباید اجازه بدهند این حادثه ددمنشانه از خاطره‌ها فراموش شود و هر سال باید این مراسمات با شکوه بیشتری برگزار شود. 

وزیر بهداشت بیان کرد: صدام و رژیم بعث عراق در مبارزه در مرزهای ایران نیز عاجز ماندند و رزمندگان سردشت با تقدیم صدها شهید و جانباز و مجروح از وطن خود پاسداری کردند. 

قاضی‌زاده هاشمی افزود: دولت ایران تمامی تلاش خود را برای رسیدگی به مردم محروم و شریف و مرزنشینان سردشت، حوزه بهداشت و درمان انجام می‌دهد و خوشبختانه دولت تدبیر و امید پس از آغاز به کار خود گام‌های بسیار موثری در این زمینه برداشته است. 

وی با اشاره به خدمات بیمه سلامت برای نخستین بار در کشور بیان کرد: 95 درصد روستاییان با مراجعه به بیمارستانهای دولتی از خدمات بیمه تامین اجتماعی به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند. 

وزیر بهداشت با اشاره به احداث خانه‌های جدید بهداشت در کشور افزود: تا پایان امسال 2000 خانه بهداشت احداث و بازسازی و تامین نیرو می‌شوند. 

قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: حق مسلم مردم این شهر این است که از امکانات درمانی و بهداشتی کافی برخوردار باشند و دولت سعی می‌کند با کمک فرماندار و نماینده مجلس کمبودها را برطرف کند. 

وی گفت: دولت یک تیم تخصصی برای رسیدگی به مصدومان شیمیایی بمباران سردشت تشکیل داده و حمایت بهداشتی و درمانی ویژه‌ای از آنان به عمل می‌آورد.

 

کد خبر: 251

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: سردشت - بمبماران شیمیایی - 7 تیر -

آرشیو