حجت الاسلام وافی :

در نشست بحران جمعیت و سبک زندگی حجت الاسلام وافی گفت :افزایش جمعیت و موضوع تربیت فرزند یکی از شاخص های مد نظر رهبری در جامعه اسلامی است

 نشست بحران جمعیت و سبک زندگی توسطاندیشکده دین و زندگی  و با همکاری اداره کل امور خانواده و بانوان استانداری  در ارومیه برگزار گردید.

این نشست با حضور جمعی از طلاب حوزه علمیه خواهران  الزهراء (س) ، جمعی از دانشجویان ، فعالین فرهنگی و معلمان آموزش و پرورش در محل کانون فرهنگی ، اجتماعی بانوان استان و با حضور سخنران نشست حجت الاسلام وافی برگزار شد.

که حجت الاسلام وافی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص تغییر و اصلاح سبک زندگی و بحث افزایش جمعیت موضوع تربیت را به عنوان یکی از شاخص های مد نظر عامه مورد بحث قرار داده و به بیان روش های متداول در خصوص چگونگی تربیت در جامعه اسلامی پرداختند.

ایشان با اشاره به اینکه روش آموزش محور که هم اکنون در جامعه ما نهادینه شده نقاط ضعف هایی داشته و نیازمند بررسی و کاوش است ، روش کنترل محور را به پیشنهاد اسلام در خصوص تربیت ، روشی کارساز و مفید دانستند که سه رکن اساسی شخصیت ، تفکر و هویت کودکان را می سازد.

ایشان در ادامه اظهار داشتند : هر چه از اسلام فاصله بگیریم ، زندگی ، همسر داری ، تربیت فرزند و....برای ما سخت تر خواهد شد و اگر به همین شکل پیش رویم شاید تا چند سال آینده مفهومی به نام خانواده نخواهیم دید.

ایشان مبحث حیا و ایجاد و تقویت دغدغه دینی را جزو مهم ترین موضوعات در شکل دهی و ایجاد تغییر در جامعه دانستند.

کد خبر: 246

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آموزش و پرورش - افزایش جمعیت - جامعه - جامعه اسلامی - حوزه علمیه - خانواده - سبک زندگی - شاخص - کودکان - مد -

آرشیو