فتاحی:

نماینده ارومیه در مجلس کارت زرد به وزیر کشور را اجحافی در حق وی بیان کرد و گفت وزیر کشور را مقصر نمی‌دانم چرا که پلیسی برخورد کردن در جامعه شکاف ایجاد می کند.

با بیان اینکه کارت زرد وزیر کشور اجحاف در حق وزیر بود گفت : روز سه‌شنبه در مجلس شاهد یک سوال از وزیر کشور بودیم البته آقای مطهری به عنوان یک نماینده ارزشمند مجلس بسیار در رابطه با مسایل کشور حساس است و همواره مشکلات را بیان می کند سوال خود را از وزیر کشور مطرح کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ابراز عقیده کرد: کارت زرد به وزیر کشور اجحاف در حق وی بود و وزیر کشور سزاوار گرفتن کارت زرد نبود.

وی تصریح کرد: جوانانی که امروز در خیابان‌های تهران یا شهرستانها حضور دارند اینها همان بزرگ‌شدگان نسل‌های انقلاب خودمان هستند و اینها با انقلاب بزرگ شده اند و اگر لباس و گفتارشان طبق میل ما نباشد ولی اینها با فرهنگ انقلابی و اجتماعی بزرگ شده اند.

فتاحی ادامه داد: بنابراین وزیر کشور را مقصر نمی دانم بلکه ما باید نگاه چندجانبه ای به موضوع داشته باشیم و اگر قرار باشد پلیسی برخورد شود، پلیسی برخورد کردن بر تعداد ناراضیان از کشور می افزاید.

این نماینده اصلاح طلب مجلس اظهار کرد: معتقدم باید فرهنگ سازی در زمینه فرهنگ و حجاب در خانواده، دانشگاه ها و مدارس آموزش داده شود و از نظر تربیتی، پژوهشی و آموزشی به اینها نگریسته شود.

فتاحی با تأکید بر اینکه وزیر کشور را مقصر نمی‌دانم، گفت: اگر قرار باشد پلیسی برخورد کنیم شکاف بین نظام و مردم ایجاد می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر شاهد چند مورد مطرح شدن استیضاح از وزرا هستیم گفت: باید به این فکر کنیم که به کجا می‌رویم و هدف ما چیست؟

وی تصریح کرد : از سوی دیگر هفته َآینده سرنوشت پرونده هسته‌ای با 1+5 مشخص می‌شود اما باید در نظر داشت که تمام مسائلی که به لحاظ اقتصادی، گرانی و بیکاری با آنها مواجه هستیم اینطور در مقابل قوه مجریه ایستادن، چیز زیادی را عاید کشور نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: من وکیل‌الدوله نیستم اما گفتن این صحبت ها به این معنا نیست که بخواهیم از منافع کشور چشم پوشی کنم. اما معتقدم بیرحمانه در مقابل دولت حرکت کردن سرانجام خوبی ندارد و زمین‌گیر کردن دولت روحانی از بزرگترین خطرهایی است که کشور را تهدید می کند.

 

منبع:ایسنا

کد خبر: 240

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: استیضاح - انقلاب - جامعه - حجاب - دولت - فرهنگ سازی - گرانی - مشکلات - نماینده مردم - وزیر کشور -

آرشیو