این مراسم با حضور مردم شهید پرور شهر ارومیه و سردار قربانی یادگار جنگ تحمیلی و دوست و هم سنگر شهید مهدی باکری و مداح اهل بیت علیه السلام آقای فراهانی برگزارگردید .

یادواره شهدای خرداد ماه  و شهدای دارلک روز پنجشنبه در مسجد علی بن ابیطالب برگزارشد . این مراسم با حضور مردم شهید پرور شهر ارومیه و  سردار قربانی یادگار جنگ تحمیلی و دوست و هم سنگر شهید مهدی باکری و مداح اهل بیت علیه السلام آقای فراهانی برگزارگردید .

در این میان سردار قربانی از خاطرات آن دوران و چگونگی آشنایی خود با شهید مهدی باکری  یاد کردند و اعلام داشتند که شهدا با جان فشانی هایی که کردند نگذاشتند انقلاب و مملکت ایران اسلامی به دست دشمنان بیفتد و جوانان و مردم عزیزما بتوانند امروز این ارزش ها را تکریم بدارند . در پایان مراسم با مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت این مراسم خاتمه یافت .

در این  برنامه بسته های فرهنگی که شامل وصیت نامه های شهدا , نرم افزار ده مرد  به همراه کتابی از خاطرات  شهدای استان در بین حضار پخش گردید.

 

دارلک معراجگاه شهدای عاشقی بود که با ایثار جان خود نظام عناصر غیرقانونی دمکرات منحله را از هم گسستن ، این منطقه که معروف به دارالک هست ودر 95 کیلومتری ارومیه و از بخش های تابعه شهرستان مهابادو در 15 کیلومتری شمال این شهرستان در یک دشت وسیع واقع شده است روز دوشنبه مصادف با چهارم ماه شعبان سال 1401هجری قمری در تاریخ 18/03/60 با عملیات مشترک یا مهدی (عج) (دارالک) بسیج،سپاه ارومیه و هوانیروز جهت پاکسازی منطقه از اشرار که آنجا را به عنوان مامن آموزش نیروها و عملیات های خود علیه جمهوری اسلامی ایرا ن کرده بودند ، صورت پذیرفت و به شهادت 36 تن از بهترین فرزندان امام و امت انجامید و همه ساله در این روز امت شهید پرور ارومیه رشادت های این شهیدان بزرگوار را  تکریم می دارند .

کد خبر: 219

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: انقلاب - اهل بیت - ایران اسلامی - بسیج - بیت عصمت و طهارت - جمهوری اسلامی - جنگ تحمیلی - عملیات مشترک - مسجد - نرم افزار -

آرشیو