ماموستا خاتمی:

امام جمعه اشنویه گفت: جنایات داعش از سوی تمام علما، شخصیت های اسلامی و سیاسی منطقه و جهان محکوم بوده و می باشد.

ماموستا خاتمی با اشاره به ماهیت ضد اسلامی و انسانی گروه داعش گفت : گروه داعش مثل قارچ سمی بی ریشه ای است که به صورت مقطعی ایجاد شده و افکار و عقاید و عملکرد آنان هیچ پایه و اساس دینی و شرعی ندارد، گروه داعش که با ادعای خودشان خواهان تشکیل دولت اسلامی در عراق و شام هستند در سوریه به نام جهاد فی سبیل الله حتی دربرابر همکیشان خود که گروه النصره بود جنگیدند وچندین نفر از اعضای یکدیگر را به قتل رسانیدند. 

وی همچنین افزود : متاسفانه این گروه های منحرف از اصطلاح مقدس جهاد سوء استفاده می کنند و با جنایاتی که زیرسایه این اصطلاح قرآنی مرتکب می شوند معنای زیبای جهاد در راه خدا را همسو با کشت و کشتار، قتل و عام زنان و کودکان بی گناه قرین ساخته اند، در حالی که براساس روایات دینی در صدر اسلام چنانچه حضرت محمد(ص) در شرایط خاصی که وجود داشت اعلام جهاد می کرد به تمام اصحاب خود موکداً اعلام می کرد حق تخریب محیط زیست، ویران کردن منازل مردم، تاراج مال مردم، کشتن زنان و پیرمردان و کودکان یا کسانی که در برابر آنها نمی جنگند را ندارند. شرع مقدس اسلام با ذکر جزئیات دقیق و نحوه جهاد، کسانی را که در راه خدا، اسلام و قرآن می جنگد مجاهد فی سبیل الله می نامد ، اما در غیر این شرایط و مختصات هرکسی با نام دین دست به کشت و کشتار، ویرانی و تاراج اموال مسلمانان بزند کار او نه تنها جهاد نیست بلکه جنایت است و وی به جای مجاهد جانی لقب می گیرد. مانند گروه جنایتکار داعش که هم اکنون با سوء استفاده از نام اسلام و دین دست به جنایت و خونریزی می زند.

امام جمعه اشنویه با یادآوری کشت و کشتار بی رحمانه مردم عراق در روزهای گذشته به دست گروه تکفیری داعش اظهار داشت : متاسفانه در روزها و هفته های اخیر آمار و ارقام بسیار تکان دهنده ای از کشت و کشتار مردم به دست گروه داعش در رسانه ها منتشر شده  که مطمئناً از سوی تمام علما، شخصیت های اسلامی و سیاسی منطقه و جهان محکوم بوده و می باشد.

وی در ادامه تاکید کرد : آنچه داعش به نام اسلام در عراق انجام می دهد نتها با موازین اسلامی بلکه با موازین انسانی هم مغایر است. گروه داعش با همکاری ایادی بعثی که دستشان به خون مردم عراق از جمله کردهای این کشور آلوده است در حال ایجاد فتنه مذهبی بین مسلمانان است، همان گروههای بعثی که طی عملیات جنایتکارانه انفال و حلبچه دهها هزار نفر از مردم کرد عراق را به خاک و خون کشیدند. 

وی تاکید کرد : خوشبختانه هم اکنون با فتوای آیت الله سیستانی و علمای اهل سنت عراق هرگونه حمایت از گروه داعش حرام شرعی شمرده شده و به حمدالله با یاری مردم فهیم و آگاه سنی و شیعه عراقی این گروهها به زودی از بین خواهند رفت.

ماموستا خاتمی در پایان این گفتگو با اشاره به حدیث فتنه خوابیده است لعنت خدا برکسی که آن را بیدار می کند افزود : خوشبختانه در منطقه ما امنیت کامل برقرار است ولی برای جلوگیری از ایجاد فتنه گروههای تکفیری براینجانب به عنوان امام جمعه، برامامان جماعت، فرهنگیان و تمام کسانی که دلشان برای اسلام و قرآن می تپد واجب است نسبت به جنایات و سوء استفاده های گروههای تکفیری از نام دین و اسلام روشنگری کرده و از ایجاد فتنه در بین مسلمانان منطقه جلوگیری کنند.

 

منبع:شنو باس

کد خبر: 197

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آمار و ارقام - امام جمعه - جهان - حضرت محمد - خاک - دولت - رسانه - سوریه - عراق - محیط زیست -

آرشیو