بیانیه دفتر تحکیم وحدت در خصوص جنایات گروهک «داعش»:

دفتر تحکیم وحدت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با تأسی از مرامنامه انقلابی دفتر تحکیم وحدت، حضور در هر میدانی که اسلام را تهدید می‌کند را بر خود لازم و ضروری می‌دانیم.

دفتر تحکیم وحدت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با تأسی از مرامنامه انقلابی دفتر تحکیم وحدت، حضور در هر میدانی که اسلام را تهدید می‌کند را بر خود لازم و ضروری می‌دانیم.

 

 متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بیاد آر اى پیغمبر سحرگاهى را که از خانه خود به جهت صفآرائى مؤمنان براى جنگ بیرون شدى، و خدا به همه گفتار و کردار تو شنوا و دانا بود (آل عمران 121)

وا اسفا از کشته شدن و به خاک و خون کشیده شدن مردمان بی‌گناهی که به جرم مسلمان بودن و اسلام – دینی که به پیروانش آموخت زیر بار ظلم و ستم نروند حتی به قیمت جانهایشان – توسط سلفی‌های که ادعا می‌کنند، این بازماندگان ابوسفیان که به دروغ نام خود را مسلمان گذاشته‌اند و به اسم دولت اسلامی عراق و شام (داعش) مسلمان می‌کشند و گمان می‌کنند با فتوای مفتیان وهابی مسیر بهشت و سعادت را می‌پیمایند.

امروز که پس از سال‌ها آرامش بر کشور عراق حاکم شده است و مسلمانان این کشور ورای نژاد و مذهب در کنار هم، آرامشی نسبی را تجربه می‌کنند، آیا برافراشتن پرچم آشوب و ترور، جز خیانت است؟

"آیا کسانی که بر دلیل روشنی از پروردگار خود قرار دارند، مانند کسانی‌اند که اعمال بدشان برایشان زینت داده شده است و از هواهای خود پیروی کرده‌اند؟" (سوره محمد(ص) آیه 14)

خبر یورش وحشیانه گروهک تکفیری داعش، این فرزندان ابوسفیان، به سوی عتبات عالیات و به قصد تکرار جنایت‌هایی که در سوریه مرتکب شدند و ایجاد رعب و وحشت دل امت‌های اسلامی، قلب هر مؤمنی را آزرده کرده و خروشی را در میان مسلمانان پدید آورده است. خروشی که از فتوای جهاد مراجع نجف و موج جوانان عراقی داوطلب برای جهاد پدیدار است.

موجی که به ایران هم رسیده است و بار دیگر جوانان ایرانی می‌خواهند در کنار جوانان عراقی از حرم فرزندان و اصحاب رسول خدا(ص) دفاع کنند.

بار دیگر صدای رسول خدا(ص) شنیده می‌شود که در جنگ احد فریاد برآورد: «بسوی من برگردید بندگان خدا، بسوی من برگردید بندگان خدا، من رسول خدا هستم.»

و اینک ما دانشجویان انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت)، در این برهه حساس عالم اسلام که خطر تفرقه، بدعت و تعددی، مقدسات مسلمانان را تهدید می‌کند، وظیفه خود می‌دانیم که با تمام توان، به ندای رسول خدا (ص) لبیک بگوییم.

همانگونه که در طول سال‌های جنگ علیه رژیم بعثی صدام، از نظام مقدس جمهوری اسلامی پاسداری کردیم، آمادگی خود را برای اعزام دانشجویان و سایر جوانان داوطلب ایران اسلامی اعلام می‌کنیم و همچنان پیرو آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران و راه شهدای اسلام هستیم و نیز با تأسی از مرامنامه انقلابی دفتر تحکیم وحدت، حضور در هر میدانی که اسلام را تهدید می‌کند را بر خود لازم و ضروری می‌دانیم.

از تمامی دانشجویان و نیز رجال سیاسی و مذهبی می‌خواهیم همانگونه که رهبر عزیز انقلاب بارها تذکر داده‌اند با بیداری و هوشیاری اوضاع جهان اسلام را بررسی کرده و به جای پرداختن به اختلافات داخلی، به اینگونه تهدیدهای بزرگ عالم اسلام توجه داشته باشند و هر کس به قدر توان، اقدامی در خور انجام دهد.

کد خبر: 193

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: فاطر24 -

آرشیو