جانشین سازمان بسیج مستضعفین، خاطرات خود را در خصوص رحلت امام و حضور وی در سوریه و لبنان بازگو کرد.

سفرکوتاه سردار علی فضلی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین به ارومیـه برای شرکت در اولین یاداوره کشوری شهداء حمل و نقل،  فرصت مناسبی برای این پایگاه خبری و تحلیلی بود که گفت و گوی کوتاهی با این سردار رشید اسلام و یار صدیق امام و رهبری داشته باشد.

خاطرات سردار علی فضلی در خصوص رحلت امام و حضور وی در سوریه و لبنان از جالب ترین قسمت های این گفت و گو بود که مشروح آن از زبان جانشین سازمان بسیج مستضعفین از نظر می گذرد:

بسم الله الرحمن الرحیم. رحت جانسوز حضرت امام(ره) در شرایطی بود که بنده و تعدادی از فرماندهان عالی رتبه سپاه برای تقویت و گفت و گو با فرماندهان حزب الله در لبنان حضور داشتیم.

روز رحلت پس از بازدید و سرکشی تعدادی از شهر های لبنان به بیروت آمدیم. در میان این فرماندهان عالی رتبه، شهید کاظمی نیز حضور داشت که جا دارد یادی از ایشان بکنیم.

به بیروت که رسیدیم دوستان لبنانی مدام از ما می پرسیدند که از ایران چه خبر؟! آیا در ایران اتفاقی افتاده؟. ما  پیش از سفر خبر بهبود امام را شنیده بودیم و از بهتر شدن حال آن مرجع بزرگوار مطمئن شده بودیم.

یه هر حال امکان ارتباط با ایران وجود نداشت، تلاش ها برای دریافت امواج رادیو جمهوری اسلامی هم بی ثمر بود. آخرین اخباری که از رسانه های برون مرزی شنیده میشد، حاکی از آن بود که مردم ایران شب گذشته برای دعا به مساجد و اماکن مذهبی رفته اند، تا انشاء الله حال امام بهتر شود.

اما به هر حال مشخص بود که در داخل کشور یک اتفاق بزرگ رخ داده، اما تصور اینکه روزی امام نباشد و ما باشیم، برای فرماندهان سپاه غیر قابل باور و غیر ممکن بود.

برای اطلاع از وضعیت کشور راهی سوریه و دمشق شدیم، در اطراف دمشق به زحمت توانستیم امواج رادیو ایران را دریافت کنیم. رادیو در حال پخش آیاتی از کلام الله مجید بود.دل هایمان میلرزید!‌ اما نمیخواستیم به این مسئله فکر کنیم که شاید امام رحلت فرموده اند، بالاخره دقایقی بعد خبرنگار رسما اعلام کرده که روح ملکوتی امام(ره) به ملکوت اعلاء پیوسته است.

این تلخ ترین خبری بود که پانزده فرمانده عالی رتبه به حزن کشاند و این بزرگواران در حال تجربه تلخترین لحظات عمر خود بودند، قرار بر آن شد که راهی زینبیه و حرم آن بانوی بزرگوار شویم تا در این مکان ارزشمند عزاداری کرده و عقده دل باز کنیم.

به زینبیه که رسیدیم، حرم تقریبا خالی از جمعیت بود، یاران امام هر کدام گوشه ای از ضریح را گرفته و ناله و زاری میکردند، ناگهان دیدیم که خیل عظیم جمعیت عزادار سوری وارد زینبیه شده و با مشاهده سرداران انقلاب، آن ها را در آغوش گرفته و با ما هم نوا شدند و زینبیه ماتم سرا شد.

خبر رسید که مراسم ختمی در سفارت جمهوری اسلامی دایر شده است، راهی سفارت شدیم، در مسیر باورمان نمیشد که اینجا خارج از خاک جمهوری اسلامی است، دیدن این صحنه ها برای خودمان هم قابل پیشبینی نبود!

تمام مردم شهر چراغ های خودروهایشان را به نماد عزا روشن کرده بودند،در بسیاری از خانه ها پرچم عزا برافراخته شده بود و از همه جا صدای آیات کلام الله شنیده میشد.

در مسیر بازگشت از سوریه خبر رسید که خبرگان عزیز رهبری با انتخاب حضرت آقا به عنوان جانشین امام را انتخاب کردند، بعد از تلخترین لحظه های عمر و آن طوفان فکری و اضطراب و حزن غیر قابل وصف این آرامش بخش ترین خبری بود که ما در عمرمان شنیده بودیم.

دلباختگی مردم سوریه برای بنده واقعا جالب بود، امروز همین مردم با الگو گیری از انقلاب ما  و مردم ما در برابر تروریست ها  ایستاده اند.

منبع:اروم نیوز

کد خبر: 185

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: فاطر24 -

آرشیو