با گذشت بیش از ۲ ماه از انتشار خبر مرگ یکی از دانشجویان دانشگاه ارومیه همچنان پرونده مربوطه به قطعیت نرسیده و رای نهایی دادگاه در خصوص مرگ این دانشجو رسما اعلام نشده است.

دانشجویان دانشگاه ارومیه در ۱۰ ام اسفند ماه سال گذشته شاهد واقعه ای تلخ در این دانشگاه بودند. این واقعه ناگوار مربوط می شد به خبر مرگ یکی از دانشجویان دختر دانشگاه ارومیه به نام " شیدا حاتمی" که در یکی از واحد های خوابگاه بنت الهدی دانشگاه ارومیه جان خود را از دست داده بود.

همزمان با انتشار خبر مرگ این دانشجو شایعات و گمانه زنی های بسیاری در خصوص علل مرگ وی در سطح دانشگاه و فضای خبری استان گسترش یافت تا جایی که تعدادی از سایت های معلوم الحال فضای غبارآلود به وجود آمده را فرصت مناسبی برای موج سواری رسانه ای دیدند و تمام تلاش خود را در جهت قومیتی جلوه دادن این موضوع بکار بردند.

و اما در داخل دانشگاه نیز عده ای از مسئولان بجای اینکه دانشجویان و افکار عمومی جامعه را لحظه به لحظه از مراحل بررسی این واقعه آگاه سازند، سایت های خبری و پایگاه های اطلاع رسانی را تهدید کردند که هرگونه اطلاع رسانی در این خصوص ممنوع بوده و موجب پیگرد قانونی خواهد شد!

این شایعات ادامه داشت تا زمانیکه رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان غربی  با رد تمامی شایعات و جوسازی های رسانه ای در خصوص نحوه مرگ دانشجوی دانشگاه ارومیه گفت:   این فرد خودکشی کرده  و هیچ اثر جراحتی بر روی بدن وی وجود ندارد.

  خرنگار ما در   گفت و گو با  رئیس دانشگاه ارومیه   پیگیر آخرین اخبار مربوط به پرونده مرحومه " شیدا حاتمی" شد که وی در پاسخ گفت: علی رغم اینکه برخی نتیجه این پرونده را اعلام می کنند ولی تاکنون اظهار نظر کتبی   ریاست شعبه اجرایی دادگاه انقلاب در اختیار دانشگاه ارومیه قرار نگرفته است.

حب نقی ادامه داد:   پرونده مرحومه شیدا حاتمی در حوزه قضایی دادگاه، همچنان تحت بررسی می باشد  فلذا ارائه اطلاعات مندرج در پرونده، خلاف قانون آیین دادرسی کیفری بوده و تا حصول نتیجه و صدور رأی، مقدور نمی باشد.

وی همچنین مسئولین دانشگاه را مکلف به پیگیری این پرونده تا حصول نتیجه قطعی دانست.

کد خبر: 18

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - انقلاب - جامعه - خودکشی - دانشجو - رئیس پلیس - رئیس دانشگاه - رسانه - قانون - مرگ -

آرشیو