کجایند مردان پر مدعا؟!

وقتی به دانشگاه آزاد ارومیه می رویم و مقبره شهدای گمنام را می بینیم، می فهمیم که چگونه شهدای گمنام مورد توجه مسئولین این دانشگاه هستند!

به گزارش فاطر 24 به نقل از  نسل برهان؛ برای سومین بار است که می نویسیم و متذکر می شویم... وقتی به دانشگاه آزاد ارومیه می رویم و مقبره شهدای گمنام را می بینیم، می فهمیم که چگونه شهدای گمنام مورد توجه مسئولین هستند!

خردادماه سال 91 بود که 2 شهید گمنام سالهای دفاع مقدس قدم به دیار باکری ها گذاشتند و مهمان دانشگاه آزاد ارومیه شدند.

اکنون دو سال از این مهمانی می گذرد و در این مدت اتفاقات بسیاری در این دانشگاه رخ داده است عده ای آمده اند و عده ای هم رفته اند  ولی آنچه که در این مدت ثابت مانده  و تغییری نکرده است بی توجهی مسئولان دانشگاه نسبت به مهمانانی است که روزگاری برای میزبانی شان سر و دست می شکستند.

یک سال قبل زمانی که یکی از سایت های خبری استانی نسبت به وضعیت نامناسب مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد ارومیه انتقاد کرد یکی از همین آقایان بیانیه صادر کرد که با هرگونه جوسازی و تشویش اذهان عمومی  و شایعه پراکنی  در خصوص شهدا به شدت برخورد خواهیم کرد!

مدیر کل ستاد شاهد و ایثار گران منطقه ۲ دانشگاه آزاد اعلام کرده بود که مسئله شهدا یک مسئله درون خانوادگی است و به احدی مربوط نمی شود که بخواهد در خصوص آن دست به جوسازی و تشویش افکار عمومی بزند!

جناب نریمانی! یکسال دیگر سکوت کردیم و دیدیم که چگونه این موضوع را حل و فصل نمودید!

در بخش دیگری از این قطعنامه(!) آمده بود: یادمان شهدای گمنام واحد ارومیه یکی از طرح هایی است که در حوزه عمرانی مرمت  این مزارها در دانشگاه با ساز و کارهای مهندسی به عنوان یک جایگاه  ارزشمند معنوی در دست اقدام می باشد و به زودی نمای کلی آن اجرایی خواهد شد.(30 تیر 1392)   

اکنون یکسال از آن زمان می گذرد ولی با مراجعه به محوطه شهدای گمنام دانشگاه آزاد ارومیه مشاهده می کنیم که هیچ تغییر مثبتی در این محوطه اعمال نشده است.

یکی از دانشجویان دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار نسل برهان گفت:  مزار شهداي گمنام بسیار مظلوم  و محروم  است زيرا هيچ گونه رسيدگي به مزار اين شهداي عزيز نشده است و جاي تاسف است پس از چندين سال تدفين اين عزيزان هنوز اقدام خاصي صورت نگرفته است و فقط از طريق پرچم هاي برافراشته و کنجکاوي مي توانيم به وجود مزار اين شهدا پي ببريم!

وی مي گويد: من به عنوان يک دانشجو مدت ها نمي دانستم قبر شهداي گمنام اين دانشگاه در کجا واقع شده است!

این درحالی است که مقام معظم رهبری هنگام زیارت شهدای گمنام کلکچال، می فرمایند: " باقر زاده (مسئول بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس) کار خوب و عاقلانه ای کرد که شهدا را به اینجا آورد . به او بگویید که اینجا را بسازد، به گونه ای که چون نگینی بدرخشد."

نکته مهمی که در فرمایشات مقام معظم رهبری دیده می شود این است که اصل کار را خوب و عاقلانه توصیف نمودند و فرمودند که ساخته شود.

این سخن صریح مقام معظم رهبری در مورد رسیدگی به وضعیت شهدای گمنام باید مورد توجه تمامی مسئولین باشد و با رسیدگی به وضعیت این شهدای عزیز به گفته ایشان چون نگینی در شهر خود بدرخشند.

امیدواریم مسئولان مربوطه این بار بجای صدور قطعنامه و بیانیه های دندان شکن از دلایل این بی توجهی شان بگویند و بگویند که چرا با اقدامات خود موجب شرمندگی ملت شهید پرور آذربایجان در مقابل شهیدان شده اند؟

نصب دو عدد سنگ قبر و ساخت یک مزار در خور شان این بزرگواران چه میزان هزینه دارد که پس از دوسال همچنان بی حرمتی به این شهیدان ادامه دارد؟ آیا این طرح زیبنده مزار شهدای گمنام است؟

آیا  حصار کشی 7000 متر مربع دشت و بیابان واجب تراز تکمیل بنای یادبود شهدای گمنام بود؟ که در اسرع وقت به بهره برداری رسید.

 

 

خطاب به مسئولان دانشگاه!  اگر اعتقادی به حرمت خون شهیدان ندارید و یا صرف هزینه در این راه را اصراف می پندارید، با صراحت اعلام کنید تا دانشجویان و دلسوزان خودشان دست بکار شوند.

 

کد خبر: 171

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: ارزش های دفاع مقدس - دانشجو - دانشگاه آزاد - دفاع مقدس - مردان - مقام معظم رهبری - ارومیه - nbsp - گمنام - شهدای -

آرشیو