قاضی پور در همایش گرامیداشت روز کارگر:

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور ما طلا و نفت بسیاری دارد، اما سرمایه اصلی ما کارگران هستند.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور ما طلا و نفت بسیاری دارد، اما سرمایه اصلی ما کارگران هستند.

نادر قاضی پور در همایشی که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارگر برگزار شده بود، کارگران را نماد زحمت و رنج دانسته و افزود:

وی با تاکید بر اینکه کارگران همیشه مدافع نظام و انقلاب بودند و هستند، گفت: دولت باید از کارگران زحمت کش حمایت ویژه ای کند و حق بیمه تمام کارگران را پرداخت کند.

وی ادامه داد: موفقیت های کشور مدیون تلاش ها و زحمات کارگران است، در حال حاضر وضعیت حقوق کارگران مناسب نیست.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی مسکن مهر را حق مسلم کارگران عنوان کرد و افزود: دولت باید مساکن مهر کارگران را فراهم کرده و واگذاری آنها را راحت تر کند.

وی در خصوص سرمایه گذاری های استان نیز گفت: دولت حتی یک درصد هم در آذربایجان غربی سرمایه گذاری نکرده است تمام سرمایه گذاری ها مربوط به بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: وزیر بهداشت به بیمارستان های کارگران چشم دوخته تا آنها را از کارگران بگیرد، ما کاملا مخالف آنیم که بیمارستان های تامین اجتماعی به بخش خصوص واگذار شود.

قاضی پور به وضعیت آب و هوایی در فروردین ماه اشاره کرد و افزود: متاسفانه به خاطر شرایط بد هوایی میزان سرمازدگی محصولات در سال جاری بیشتر از سال های گذشته است، دولت باید به کشاورزان و دامداران آذربایجان غربی حمایت ویژه ای کند.

وی به وضعیت نابسامان حقوق کارگران مخابرات نیز اشاره کرد و افزود: کارگران مخابرات شبانه روزی کار می کنند اما حقوقی دریافت نمی کنند.

لازم به ذکر است، همایش باشکوه گرامیداشت روز جهانی کارگر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و بالغ بر ۳ هزار نفر از کارگران و خانواده های آنها در سالن خانه جوان ارومیه برگزار شد.

کد خبر: 14

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - بخش خصوصی - بیمارستان - تامین اجتماعی - خانواده - خصوصی سازی - سرمایه - مجلس شورای اسلامی - مسکن مهر - نفت -

آرشیو