متأسفانه این پرسش همچنان باقی است که چرا متکدیان اقصی نقاط کشور، شهر خوی را برای تکدی گری انتخاب میکنند و روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌شود؟!!!

IMG0089A

به گزارش فاطر 24، از دیر باز شهر خوی را شهر گلهای آفتابگردان، دارالمؤمنین و دارالصفاء نامیده اند و امروز این شهر بواسطه چهره ها و شخصیتهایی همچون آیت الله خویی، شمس و پوریای ولی شهرتی جهانی پیدا کرده است، اما اگر در عمق فاجعه فرو برويم، دارالصفاء پيشكش آنهایی که شعارش را می‎دهند و گفتن همان "خوی"، بصورت خشک و خالی هم با این وضعیت نابهنجار خیلی خوب است تا اینکه دیگران بیایند و پسوندی ناروا برایش بیفزایند.

شهر خوی، شهری بدون گدایم آرزوست ...

چراکه فقط كافيست دقايقي در این شهر قدم بزنيد، کافیست به چراغ قرمزهای سطح شهر سری بزنید و کافیست چند قدمی در خیابان امام و میدان مرکزی شهر راه بروید آنوقت است كه زشتي های تکدی گری در این شهر کهن رخ مي نماياند.

گداهاي خيابانهاي اصلي شهر، دست فروشان دوره گرد سر تقاطع ها،  كودكان كار خياباني در مرکز شهر و همه و همه چهره شهر را زشت كرده اند و کسی منكر مظلوميت مظلومانی كه در خيابانهاي شهر بدنبال تكه اي نان مي گردند نيست، اما براستی چه کسی مسئولین ساماندهی آنها و زیباسازی شهر است؟

وقتی سر تقاطع که می ایستی معتادها را می‎بینی که برای تهیه پول مواد، کنار خودروها صف میکشند و با ظاهری زشت، سد راه خودروهای عبوری می‎شوند و چه بسا گاهاً جلوی میهمانانی را که به شهر گلهای آفتابگردان سفر کرده اند را هم سد کرده باشند!!!

اگر در چراغ قرمز سر تقاطع مصلی کمی صبر کنید، برخی از شهروندان را می بینید که اسكناسهای مچاله ای از جيبت درمي آورند و به معتادان می دهند تا از آنها دور شوند و اين گدايي و ظاهر زشت معتادها دلت را از زشتي هاي بصري که در هسته مرکزی شهر نمایان است به درد مي آورد.

متأسفانه برخی از متکدیان وارداتی که اغلب آنها به همراه یکی دو کودک، آنهم در پیاده روهای خیابانهای اصلی شهر سفره ای پهن کرده اند که اخیراً نیز عده ای از سیستان و بلوچستان وارد شهر خوی شده و به جمع آنها پیوسته اند که نیاز است مسئولین امر نسبت به جمع آوری آنها از سطح شهر اقدامات عاجل بعمل آید.

متأسفانه این پرسش همچنان باقی است که چرا با توجه به بنیه قوی فرهنگ دینی و ریشه مذهبی شهر دارالمؤمنین خوی، متکدیان اقصی نقاط کشور، شهر خوی را برای تکدی گری انتخاب میکنند و روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌شود؟!!!

کد خبر: 1344

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: شهرداری - متکدی - تکدی گری -

آرشیو