در سال فرهنگ

چند روز قبل در دانشکده منابع طبیعی این دانشگاه جشن فارغ التحصیلی ورودی های 89 رشته های جنگلداری و مرتع و آبخیزداری برگزار گردید که با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش سرویس دانشجویان فاطر 24 , بنابر اخبار شنیده شده از دانشگاه ارومیه، چند روز قبل در دانشکده منابع طبیعی این دانشگاه جشن فارغ التحصیلی ورودی های 89  رشته های جنگلداری و مرتع و آبخیزداری برگزار گردید که با حاشیه هایی همراه بود.

 کارگردانی این مراسم که با حضور ریاست دانشکده منابع طبیعی، معاونت اداری و مالی دانشگاه، کارشناس معاونت فرهنگی و مسئول انجمن های علمی، اساتید دانشکده، دانشجویان و همچنین خانواده جمعی از دانشجویان برگزار گردید  توسط یکی از اساتید گروه تئاتر دانشگاه انجام شد.

 در پایان مجری جشن فارغ التحصیلی راهی پشت تریبون شد تا دم از مغرور ترین و خوش تیپ ترین دانشجویان فارغ التحصیل دانشکده منابع طبیعی ارومیه و کسب جایزه توسط آنان بزند.

که جایزه خوشتیپ ترین دانشجو به یکی از دانشجویان دختر اختصاص یافت!!!!

در فرهنگ غرب  هر ساله مناسبت ها و برنامه هایی به نام انتخاب دختر شاسته و .. برگزار میشوند . انتخابی با معیارهای ظاهری و غربی و .. و اجرای چنین مراسمی در مراکز علمی  و دانشگاهی بدون در نظر گرفتن هویت های  دینی و بومی و ملی و انسانی  میتواند اثرات مخربی در دانشجویان و جامعه فرهیخته کشور بگذارد . دانشگاه نه تنها باید مرکز کسب علم باشد بلکه باید به ارزش های دینی و فرهنگی اهمیت خاصی داده و دانشجویان را در همه ابعاد پروش دهد .

دانشگاه ارومیه جزء مهمترین دانشگاه های استان آذربایجان غربی بوده و با ظرفیت بالای 15 هزار دانشجو , . دارای فضایی بسیار حساس و شکننده می باشد .

انتخاب دانشجوی دختر خوشتیپ !!!   (که البته همان انتخاب دختر شایسته در غرب بوده و فقط عنوانش عوض شده ) و دانشجوی شوخ طبع و ..  در  جشن فارغ التحصیلی و بدون در نظر گرفتن معیار های ارزشی و هماهنگ با هویت ملی آن هم در یک مرکز علمی حساس این سئوال را در ذهن ها مجسم میکند که بر اساس کدام معیار و میزان و ارزش ها و باور ها این برنامه و انتخاب ها صورت گرفته است ؟

مطمئنا ظاهری آراسته و مرتب از فرامین دین مبین اسلامی می باشد و هر شخص مسلمانی باید در جامعه اسلامی علاوه برسیرت , بر ظاهر خویش نیز اهمیت بگذارد ولی نقش حجاب و عفت دختران در دانشگاه و اجرا و انتخاب چینین مراسماتی در دانشگاه ها کجاست ؟

آیا آنقدر که مسئولین دانشگاه ارومیه دغدغه انتخاب دانشجوی خوشتیپ را دارند , دغدغه حجاب و عفت و رفتار دانشجویان را نیز دارند ؟

64_159307

63_159306

 آیا دغدغه ی بالا بردن فرهنگ دانشجویی در دانشگاه ها که همواره مبتنی بر پژوهش وتحقیق است  در برنامه های مسئولین جا دارد  یا فقط خوشتیپی و شوخ طبعی  معیار دانشجوی نمونه در دانشگاه است ؟

چرا مسئولین  دانشگاهی امروز دغدغه پرورش افرادی همچون باکری , امینی , علم الهدی , دیالمه, باقری , احمدی روشن و .. را ندارند ؟

ارزش ها و باور های یک ملت , هویت آن ملت می باشد . اگر ارزش ها و باور ها تغیر کند مطمئنا هویت آن ملت نیز تغیر خواهد کرد . و چه بسا اگر این تغیر ارزش ها در بین نخبگان و مراکز علمی باشد مطمئنا  تاثیر نامطلوبی خواهد داشت .  

  چرا مسئولین دانشگاهی دغدغه رخنه فرهنگی را ندارند ؟؟؟

کد خبر: 123

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - جامعه - جامعه اسلامی - حجاب - دانشجو - دین - ذهن - نخبگان - نظام اسلامی - دانشگاه -
 • مهدی 3 1 پاسخ

  خوب دیگه از بس شب و روز از الگوهای غربی طبعیت میکنیم حتی در غذا خوردن
  و سر میز شام با تبعیت از برنامهماهواره ای به غذا ها امتیاز میدیم
  وقتی که نحوه آرایش دخترا میشه آرایش بازیگران صهیونیستی هالیوود
  و...و..........و...........بایدم منتظر همچین مراسمی بود

  راستی مدیران واستادان محترم

  شو لباس یادتون رفت حیف نبود با اون همه وقت وهزینه یه شو لباسم میذاشتین

 • زهرا 2 1 پاسخ

  مرگ بر بی بصیرتی

  مرگ بر آنچه که که خلاف دید رهبری ست

 • 1 0 پاسخ

  عاقبت ترویج الگوی پیشرفت غرب توسط عالی ترین مقام اجرایی کشوری چیزی جز این نیست وقتی که حتی برای عدم آلوده کردن زمین خداوند باید مثال از غرب با تمدن پوسیده زد آن هم توسط رئیس جمهور آن هم درس دین خوانده باشد دیگر کسی نمی تواند انتقاد کند که دیگر چرا همچنین جشنی را بر گزار می کنید جشنی که جز بازگشت به جاهلیت مدرن چیزی به ثمر نمی رساند.
  و دعا کنید که دکتر روحانی کمی فقط کمی به درس هایی که در حوزه توسط اساتیدش خوانده است متدین و پایبند باشد.
  و دعا کنید

 • مرتضی 1 0 پاسخ

  آقای......
  بعضی ها که نمی دانند دین چیست یاهیچ چیز از آخرت نمیدانند را بایدبه بعضی از این مسوولان غربزده گفت نه امت حزب الله...
  الناس علی دین امراءهم...
  الامان یاصاحب الزمان

آرشیو