نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس، در برنامه خانه ملت شبکه استانی ،سخنان جالبی در خصوص موضوعات مختلف به زبان آورد.

به گزارش خبرنگار فاطر 24 ؛ نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ، مهمان این هفته برنامه ضبط شده خانه ملت شبکه استانی سیمای آذربایجان غربی بود که یکشنبه شب از این شبکه روی آنتن رفت ؛ قاضی پور در این برنامه تلویزیونی سخنان تکان دهنده ای در خصوص موضوعات مختلفی چون دریاچه ارومیه ، راههای استان ، نشریات و سایتها و مسائل فرهنگی به زبان آورد که خواندنش خالی از لطف نیست؛ 

* مردم ما به نداری عادت کرده اند ، اما با تبعیض مخالف هستند ،  چطور برای سایر استانها می شود برای استان ما نمی شود؟

* عدالت باید توسط شهرهای اطراف دریاچه ارومیه در خصوص احیاء این دریاچه رعایت شود، اگر قرار باشد سدها باز شود همه این چند استان باید سدهایشان را باز کنند و اگر قرار باشد بسته شود همه می بندند.

* مسئولین آذربایجان شرقی به اسم دریاچه ارومیه از دولت پول گرفتند و بجای دریاچه ، چهل کیلومتر از اراضی خشک مرند را آباد و سرسبز کردند.

* اگر قرار باشد طوفان بیاید ،چون بادها از غرب به شرق می وزند ، شنهای نمکین دریاچه،  استانهای شرقی ،تبریز و تهران را آلوده خواهند کرد.

* در خصوص دریاچه ارومیه خیلی از مسئولین آمدند و شعار دادند .دریاچه را همان شعارها خشک کرد.

* شانه کنار  جاده های استان را آسفالت می کنند می گویند بزرگراه زدیم ! بزرگراه تعریف دارد برادر من ، اینها بزرگراه نیستند.

* در  کل استان حتی یک سانتی متر هم بزرگراه نداریم ، کدام استان اینگونه است؟

* همه مراکز استانها چهار کمربندی شرقی غربی شمالی و جنوبی دارند جز ارومیه که حتی یک کمربندی هم ندارد.

* در این استان کوهستانی حتی یک متر هم تونل نداریم !

* در خصوص 400 نیروی بلا تکلیف اداره راه استان که عمدتا نیروی متخصص هستند باید سریعا تصمیم گیری شوند ، 400 نیرویی که هیچ سازمانی ندارند.

* ماشین آلات اداره راه استان بدلیل کوهستانی بودن منطقه از کار افتاده اند و باید کلیه ماشین آلات این اداره بروز شوند.

* چون طرح سوال از یک وزیر به وزیر جدید منتقل نمی شود و وزیر راه و شهرسازی عوض شد ،من هم در ابتدا به ساکن نخواستم سوالم را طرح کنم ،چون انگ سیاسی و جناحی می زنند و من می گویم اینها جناحی نیست بلکه پیگیری مشکلات مردمه

* برای گذر از بزرگراه شهید کلانتری 3 هزار تومان عوارض می گیرند ، اینها باید برگردند لااقل یک سانت جاده بشوند .این پول کجا می رود؟

* من صبح امروز با مدیر مسئولان بعضی سایتها و نشریات در اداره ارشاد جلسه داشتم ، واقعا رسانه های ما در این استان مظلومانه کار می کنند و باید حمایت شوند.

* سایتها و نشریات ما انصافا نقدشان هم مودبانه و به دور از توهین است ، اما خوب حمایت نمی شوند.

* اگر اقتصاد مقاومتی هست پس باید برای همه یکسان باشد ، چطور نشریه فلان استان یارانه فلان میلیونی می گیرد و نشریه تمام رنگی چاپ می کند ولی نشریات ما نمی گیرند؟

* چرا داخل هواپیما و قطار و اتوبوس ما نشریات محلی مان قرار نمی گیرند؟  ، نشریات خوب و پر طرفداری مثل آراز و آبشار باید داخل هواپیما ها قرار داده شوند تا هم مردم بخوانند و هم از اینها حمایت شود.

* ادارات و نهادها  باید در بحث حمایت از سایتها و نشریات با مسئولین ارشاد نهایت همکاری را داشته باشند. 

* دکه های روزنامه فروشی ها نماد فرهنگ هستند در سطح شهر ، نباید با افزایش مالیات و اجاره ها این نمادها را از بین ببرند.

کد خبر: 108

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: فاطر 24 - فاطرنیوز - اروم - اینا نیوز - عصر آذربایجان - قاضی پور -

آرشیو