قتل های سریالی توسط سدهای سلماس //

چرا بایستی با توجه به تکرار حوادث چند سال اخیر هنوز مسئولین همان دیالوگ های تکراری عدم وجود تجهیزات غواصی و امدادی مربوط به غرق شدگی را سر خط گزارش خود قرار دهند؟ ؟ …

حمید دهقان رئیس سازمان هلال احمر شهرستان سلماس در گفتگو با خبرنگار آذرپیام گفت:ساعت 20و2 دقیقه خبر سقوط یک نفر با پاراگرایدر در سد دریک تازه شهر توسط پلیس 110 به سازمان هلال احمر اعلام و نیروهای امدادی ظرف مدت 12 دقیقه در محل وقوع حادثه حضور یافتند.

به گزارش آذرپیام حادثه روز جمعه تکرار داستان همیشگی سدهای سلماس،مرگ یک انسان و نبود تجهیزات لازم برای نجات یک انسان بوده و ادامه خواهد داشت.در حوادث رخ داده قبل  نیز مسئولان و تیم های امداد و نجات و ارگانهای مختلف در بیرون کشیدن اجساد حضور داشتند و همه وعده هایی برای تجهیز یگان امداد و نجات داده اند و چند روز پس از آن به باد فراموشی سپرده شده و کسی پیگیر موضوع نگشته یا به نتیجه ای نرسیده است.

در حادثه تلخ دیروز،گذشته از بی توجهی به توصیه های مربوطه در عدم نزدیک شدن به مناطق ممنوعه توسط حادثه دیدگان،مساله را از منظری دیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

در این گونه حوادث که مکرر هر ساله در شهرستان سلماس اتفاق می افتد،مسئولین گرانقدر همیشه در صحنه حضور دارند و خود را هر چه سریعتر به محل حادثه می رسانند،ولی نکته حائز اهمیت این است که آیا تنها حضور فیزیکی یارای حل مساله و بحران منجر شده می گردد؟

"بنابه گفته حمید دهقان ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس:در هنگام رخ دادن حادثه دیروز بنابه گفته شاهدین عینی شخص غرق شده پس از سقوط از پاراگلایدر پس از رها سازی خود در حدود 10 متر شنا می کند ولی به دلیل یا دلایل نامعلوم از جمله اسپاسم قلبی،ترس و یا هر علت دیگر توان خود را از دست داده و دچار غرق شدگی می گردد. "

این اولین حادثه ای نبود که در این سد اتفاق افتاده و نمونه های دیگری نیز در این منطقه رخ داده بود که بایستی مسئولین و تیم مدیریت بحران سلماس از این حادثه تجربه کسب کرده و با توجه به اهمیت موضوع که جان یک انسان در راس مساله قرار دارد تیم های نجات غریق و امدادی را به طور کامل تجهیز نموده تا در اسرع وقت به عملیات پرداخته شود.چه بسا در صورت وجود قایق نجات در محل سد شاید حادثه دیروز بدون گرفته شدن جان یک انسان به فرجام می انجامید.

چرا بایستی با توجه به تکرار حوادث چند سال اخیر هنوز مسئولین همان دیالوگ های تکراری عدم وجود تجهیزات غواصی و امدادی مربوط به غرق شدگی را سر خط گزارش خود قرار دهند.مدیریت بحرانی که چندین سال متوالی است که شاهد این گونه حوادث می باشد، و تا کنون نتوانسته است تجهیزات مربوطه را مهیا کند تا جان یک انسان به این سادگی به آب سپرده نشود؟آیا این مدیریت خود بحران زده نیست؟

کد خبر: 66

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: امداد و نجات - جمعیت هلال احمر - مدیریت بحران - مرگ - هلال احمر - سلماس - حادثه - بحران - مدیریت - حوادث -

آرشیو