دانشگاه الزهرا شعبه آذربایجان غربی از مهرماه سال جاری از میان داوطلبان دختر برای کنکور سراسری در استان دانشجو پذیرش شود.

مریم دهقان  اظهار کرد: پیش بینی شده است این دانشگاه بزودی در این استان راه اندازی و از مهرماه سال جاری از میان داوطلبان دختر برای کنکور سراسری در استان دانشجو پذیرش شود.

وی گفت: براساس اعلام مسوولان در سال تحصیلی جدید دانشگاه الزهراء در سه استان البرز، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی شعبه های خود را دایر می کند و داوطلبان می توانند با مراجعه به دفترچه های کنکور سراسری در مهرماه به انتخاب رشته بپردازند.

دهقان در مورد رشته های ایجاد شده در این دانشگاه نیز افزود: در سال تحصیلی جدید این دانشگاه فعالیت خود را با چهار رشته در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می کند.

وی به ایرنا گفت: اولویت تحصیل با دانشجویان بومی استان آذربایجان غربی است و امید می رود که دختران هم استانی بیشترین حضور را در این دانشگاه داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی افزود: یکی از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس ایجاد می شود رشته مطالعات زنان است.

وی همچنین از انتخاب مشاور زن از بانوان اهل سنت در استانداری آذربایجان غربی خبر داد و افزود: به پیشنهاد استاندار آذربایجان غربی از میان زنان اهل سنت این استان یکی از بانوان معتمد به عنوان مشاور در استانداری فعالیت خواهد کرد تا زنان اهل سنت بتوانند مشکلات خود را به گوش مسوولان برسانند.

کد خبر: 4

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - استان البرز - خانواده - خراسان جنوبی - دانشجو - دانشگاه الزهرا - زنان - کنکور - مشکلات - مقطع کارشناسی ارشد -

آرشیو