فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی مطرح کرد

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: اسناد فرهنگی دستگاه های دولتی و عمومی استان برای ایجاد همگرایی در انجام فعالیت های فرهنگی باید تهیه شود.

 سردار عابدین خرم در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به برگزاری یادواره شهدای شیمیایی سردشت و حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسولان استانی در این یادواره، یک حرکت جهادی و فرهنگی و قدرت نرم در این برهه زمانی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد.

وی افزود: فعالیت های فرهنگی بسیاری در طول سال های اخیر که جنبه دینی و انقلابی دارد اتفاق افتاده است و در این رابطه باید یک شناخت فرهنگ عمومی از آذربایجان غربی داشته باشیم چون نقش شورا ف6رهنگ عمومی استان سیاست گذاری، هدایت و نظارت بر فرهنگ عمومی است.

خرم تصریح کرد: متاسفانه پیش از انقلاب اسلامی نهاد فرهنگی و دینی خاصی در این مملکت وجود نداشت و تنها حوزه علمیه و مساجد در این زمینه فعال بودند اما خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران نهادهای فرهنگی فراوانی ایجاد شد که همه آنها رسالت تبلیغ دین، انقلاب و ارزش های اسلامی را دارند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: باید اسناد فرهنگی بسیج، قرآن، دانشگاه اسلامی، مطبوعات و رسانه، آموزش و پرورش و هنر اسلامی و دینی را دانسته و از خود بپرسیم که باید در این حوزه ها چه اقدامات و فعالیت هایی انجام دهیم چون در این صورت اشاعه فضیلت های رفتاری، اخلاقی و علمی در استان جایگاه خود را پیدا می کند.

کد خبر: 270

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - انقلاب - انقلاب اسلامی - حوزه علمیه - دستگاه های دولتی - دین - فعالیت های فرهنگی - قرآن - نظام جمهوری اسلامی ایران - وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی -

آرشیو