فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی:

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: بعثی ها در ۷ تیر سال ۶۶ در سردشت خیانت و جنایتی را مرتکب شدند که تا همیشه به عنوان سند رسوا کننده برای آنها و حامیان استکباری شان باقی می ماند.

سردار عابدین خرم در مراسم گرامیداشت شهدای بمباران شیمیایی سردشت که با عنوان داغ لاله ها در سال 2000 نفری این شهر برگزار شد اظهار کرد: جنایتکاران بعثی در این شهر عملی را انجام دادند که برای همیشه تاریخ به عنوان سند رسواکننده برای آنها باقی می ماند.

وی افزود: دو عامل عمده سبب حمله ددمنشانه دشمن به سردشت شد که یکی از آنها این بود که مردم این شهر اعم از زن و مرد از نخستین روز جنگ تحمیلی از این منطقه و از این مرز و بوم دفاع کردند.

خرم تصریح کرد: با وجود اینکه هر شب این شهر زیر بمب، و گلوله توپ خانه دشمن قرار داشت و حتی میدان سرچشمه سردشت مورد هدف بمب شیمیایی قرار گرفت اما مردم این شهر با مقاومت ایستادگی کرده و سردشت را تخلیه نکردند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: علاوه بر آن حتی یک هفته نماز جماعت این شهر تعطیل نشد بنابراین جرم مردم سردشت تنها حفاظت از منطقه و میهن خویش بود.

وی بیان کرد: دومین عاملی که سبب حمله ننگین صدام در سردشت شد این بود که آنان گمان می کردند که با مسدود کردن جاده های سردشت به شهرهای هم جوار، مردم از امکانات منطقه محروم شده و با تخلیه شهر، فضا را برای جولان ضد انقلاب فراهم می کنند.

خرم تصریح کرد: سردشتی ها با تقدیم صدها شهید و هزاران جانباز و زندگی در شرایط محرومیت و ایستادگی و مقاومت، دشمن را در شگفتی و حسرت قرار دادند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: این شهر بخشی از تاریخ این کشور بوده و پیام های بسیاری برای مردم آزاده جهان دارد و کسانی که امروز قصد تجزیه طلبی در این کشور را دارند شاهد هستند که همه مردم در زیر پرچم واحد همواره از نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند.

تسنیم

کد خبر: 257

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - استکبار - انقلاب - جاده - جرم - جنگ تحمیلی - جهان - رسوایی - زن و مرد - نظام جمهوری اسلامی ایران -

آرشیو