دبیر کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد آذربایجان‌غربی از تولید نرم‌افزار قرآنی «ره توشه رمضان» در استان خبر داد و گفت: این نرم‌افزار در ماه رمضان در کشور توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اباذر بیگی، دبیر کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌غربی، گفت: نرم‌افزار قرآنی «ره‌توشه رمضان»  به تعداد 3 هزار نسخه به همت مدیر کانون فرهنگی ساجدین ارومیه تهیه‌شده و در ماه رمضان در بین کانون‌های مساجد کشور توزیع می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری طرح‌های اوقات فراغت در تابستان امسال در کانون‌های مساجد از اختصاص 3 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های اوقات فراغت خبر داد و افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از 75 هزار نفر از جوانان و نوجوانان در طرح‌های تابستانی کانون‌های مساجد استان شرکت کنند.

این مسئول در ادامه با اشاره به فعالیت یک هزار نفر در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، افزود: در ماه رمضان نیز طرح‌های اوقات فراغت با محوریت برنامه‌های قرآنی و دینی مانند طرح تلاوت نور و برگزاری محافل انس با قرآن استمرار می‌یابد.

حجت‌الاسلام بیگی اضافه کرد: 26 محفل انس با قرآن به صورت هماهنگ همزمان با شب رحلت حضرت خدیجه کبری(س) مصادف با دهم ماه رمضان در 26 کانون مساجدی که دارای خانه‌های نور هستند برگزار می‌شود.

وی در ادامه به‌اجرای جشنواره قرآنی مدهامتان طرح 1448 اشاره کرد و افزود: این طرح مانند چند سال اخیر امسال نیز با محوریت یکی از سوره‌های قرآن کریم در کانون‌های مساجد استان برگزار می‌شود.

دبیر کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه حمایت از نشریات تجربی، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و قرآنی، تأسیس کتابخانه و تجلیل از بزرگان علمی و خانواده شهدا از دیگر فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد و یادآور شد: امسال همایش اندیشه‌های آسمانی 8 با محوریت فعالیت‌های فراغت در سه بخش شهرهای شمالی، جنوبی و مرکز استان برگزار شد.

کد خبر: 254

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - اوقات فراغت - جوانان و نوجوانان - فرهنگی و هنری - فرهنگی هنری مساجد - قرآن - قرآن کریم - کانون های فرهنگی هنری مساجد - ماه رمضان - نرم افزار -

آرشیو