۲۲ تا ۳۰ مرداد ماه

سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان سراسر کشور ۲۲ تا ۳۰ مرداد ماه در ارومیه برگزار می شود.

جلسه هماهنگی برگزاری سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان سراسر کشور در ارومیه در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.

علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی در این جلسه تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: پرداختن به موضوع قرآن و قرآن پژوهی و درک، گسترش و بسط فرهنگ قرآنی در جامعه از ماندگارترین و ارزشمندترین اعمالی است که هم دارای اجر دنیوی و هم ثواب اخروی است.

وی با اشاره به توطئه های استکبار جهانی علیه مسلمانان و تلاش در جهت تحریف مفاهیم و آموزه های دینی و اسلامی گفت: مستکبرین جهانی قصد دارند با تحریک فرقه ها و گروههای انحرافی، اقدامات ضد اسلامی را در نقاط مختلف جهان رواج دهند و لازم است مسلمانان در قبال این تهاجمات، هوشیاری و اتحاد داشته باشند.

تلاش برای میزبانی مطلوب آذربایجان غربی از دانش آموزان قرآنی سراسر کشور

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر هرچه بهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات قرآنی، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان فضای معنوی و قرآنی در جامعه حاکم است و برگزاری این مسابقات بعد از این ماه مبارک باعث استمرار فضای قرآنی و معنوی می شود لذا باید از تمامی توان خود برای بهره گیری از این فرصت های ارزشمند استفاده کنیم.

رادفر، قاریان دانش آموز را سربازان و رهپویان مکتب قرآن نامید و تصریح کرد: باید تمامی دستگاهها و نهادهای مرتبط تلاش کنند این دوره از مسابقات به خوبی برگزار و میزبان خوبی برای این سربازان راه و مکتب قرآن باشیم.

فریدون سیدمصطفوی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان در بین 1386 دانش آموز شامل 891 دانش آموز پسر و 495 دانش آموز دختر از سراسر کشور و در دو گروه دختران و پسران از 22 تا 30 مرداد ماه در ارومیه برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه این مسابقات بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود، افزود: در این مسابقات پسران در چهار رشته قرائت، حفظ، اذان و مدیحه سرایی و دختران در دو رشته قرائت و حفظ با هم به رقابت می پردازند.

فعالیت 217 مربی قرآن در مدارس آذربایجان غربی

سید مصطفوی تقویت ایمان و معرفت دینی، پرورش روحیه تحقیق، تعقل و تفکر در رشته های مفاهیم و نهج البلاغه، ایجاد رقابت سالم و غنی سازی اوقات فراغت، توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی و ایجاد انگیزه و رغبت برای کسب معارف و فرهنگ اسلامی را از اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین با بیان اینکه در استان 217 مربی قرآن علاوه بر معلمان پرورشی در مدارس فعال هستند، گفت: علاوه بر وجود 13 دارالقرآن و  48 مدرسه قرآنی، 172 مدرسه نیز به صورت فوق برنامه در زمینه آموزش قرآن و مفاهیم قرآنی در استان فعال هستند.

برگزاری راهپیمایی قاریان با هدف ایجاد فضای قرآنی در شهر، برپایی نمایشگاه در خصوص علوم قرآنی و شهدای استان، حجاب و عفاف و صنایع دستی، برگزاری محفل شبی با قرآن، بازدید از موزه ارومیه، برگزاری مسابقات ورزشی و فوق برنامه از جمله برنامه های جنبی است که در حاشیه برگزاری مسابقات اجرا می شود.

کد خبر: 244

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آموزش و پرورش استان - آموزه های دینی - جامعه - حجاب - دانش آموز - دانش آموزان - مدرسه - مدیرکل آموزش و پرورش - معاون سیاسی امنیتی - موزه -

آرشیو