نقد فنی حجت الاسلام کشوری به لایحه پیشنهادی دولت

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: استکبار جهانی با ترویج قومیت‌گرایی به جای امت واحده اسلامی در پی ارائه چهره‌ای خشن از اسلام در دنیا بوده و سکولاریزم را به جای علم‌گرایی در منطقه خاورمیانه بسط می‌دهد.

 سردار عابدین خرم در همایش بسیج اساتید دانشگاه های آذربایجان غربی، با تشریح راهبردهای جبهه استکباری در مقابله با موج اسلام خواهی حقیقی در دنیا اظهار کرد: ترویج تحجر و عقب ماندگی فکری و اعتقادی در کنار بدل سازی از الگوهای اسلامی با بکار گرفتن شیوه های ترویج قومیت گرایی به جای اسلام خواهی و نشان دادن چهره ای خشن از دین اسلام اصلی ترین رویکرد غرب در هدایت جریان های تکفیری در منطقه است.

وی افزود: جای تاسف است که بعضاً در دانشگاه های استان افرادی برای ایراد سخن دعوت برای دانشجویان می شوند که  خود اقرار می کنند که نه به دین و نه به انقلاب و نه به نظام اعتقاد ندارند.

خرم تصریح کرد: امروز کشور ایران نیازمند مدیریت جهادی در کلیه عرصه هاست چون برای حفظ امنیت، اعتلا و توسعه وجب به وجب این کشور خون داده ایم.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: اینکه برخی در صدد القا تفکر خود مبنی بر اینکه دین تجربه شخصی است بر آمده اند حرکت در مسیر نا صحیحی است چون اساساً دین برای اداره دنیا و آخرت افراد نازل شده و انقلاب اسلامی ایران نیز بر پایه های دینی استوار شده و متکی به آموزه های دین مبین اسلام است.

وی تاکیدات ده سال اخیر مقام معظم رهبری را در موضوعات اقتصادی و فرهنگی مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اقتصاد ما باید متکی به قدرت داخلی بوده و همه عناصر فرهنگی این کشور آمیخته با مفاهیم متعالی دین اسلام باشند و اساساً در چنین فضایی امکان توسعه علمی کشور فراهم می آید.

خرم با تصریح بر نقش رسانه ها در رویدادهای فرهنگی گفت: آنچه روشن است اینکه امروز باید در عرصه رسانه، فضا را برای تهاجم فرهنگی دشمن بیش از پیش تنگ کنیم.

وی رسالت اساتید دانشگاه به ویژه اساتید بسیجی را در عرصه مقابله با تهاجم فرهنگی و توسعه علمی کشور بسیار راهگشا دانست و اظهار کرد: شهید چمران به عنوان نمونه بارز کسی که مزین به تفکر مبارزه علمی جهادی بود می تواند سرمشق و الگوی اساتید بسیجی کشور قرار گیرد و از همین روست که روز شهادت این شهید مبارز به عنوان روز بسیج اساتید نامگذاری شده است.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: شهید چمران با تربیت نیروی انسانی و شکل دهی جریانات انقلابی در عرصه های دفاع نشان داد که چقدر در کادرسازی های مختلف توانمند است و امروز نیاز کشور به کادرسازی در عرصه های گوناگون احساس می شود و اساتید بسیجی دانشگاهی می بایست در این فضا بیش از گذشته ایفای نقش کنند.

کد خبر: 228

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - استکبار جهانی - اقتصاد - ایران - توسعه علمی - خاورمیانه - دولت - دین - لایحه - مقابله با تهاجم فرهنگی -

آرشیو