استاندار آذربایجان‌غربی:

استاندار آذربایجان غربی گفت: منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو تجربه ای جدید از مدیریت اقتصادی در کشور است که توفیق در آن به توسعه شمال غرب کشور می انجامد.

 قربانعلی سعادت در جلسه شورای اداری و آیین معارفه فرماندار شهرستان شوط با اشاره به برخی از مشکلات و چالشهای استان اظهار کرد: جهت گیری بودجه استان برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است و در این میان منطقه آزاد ماکو الگویی برای توسعه استان است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: جهت گیری بودجه استان برای تامین زیربنای اشتغال و کاهش بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان است.

سعادت با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید متعهد به اجرای منویات رهبری است افزود: یکی از موارد مورد تاکید رهبری اجرای سیاست های جمعیتی بوده که در همین راستا باید زمینه های اشتغال و ازدواج جوان در استان فراهم شود .

وی منطقه آزاد ماکو را تجربه ای جدید از مدیریت اقتصادی در جهت توسعه استان عنوان کرد و گفت: این منطقه می تواند به عنوان الگوی توسعه استان مطرح شود و لازم است از پتانسیل های آن به نحو شاسیته استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با توجه به ظرفیت های جذب سرمایه گذاری می تواند به مشکل بیکاری در منطقه و رونق اقتصادی استان کمک کند.

سعادت به مسائل و مشکلات شهرستان شوط اشاره کرد و افزود: تامین آب زراعی و آب شرب شهرستان شوط از دغدغه های مردم و مسئولان استان است که در جهت رفع این مشکلات تلاش می کنیم.

وی ایجاد شهرک صنعتی و بازارچه های کالای همراه مسافر در شهرستان شوط را از جمله راهکارهای توسعه این شهرستان عنوان نمود و تصریح کرد: شهرستان شوط با توجه به اینکه در محدوده منطقه آزاد تجاری ماکو قرار دارد می تواند از مزایای این منطقه بهره مند شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ملاک های وزارت کشور در انتخاب فرمانداران گفت: استفاده از نیروهای موجود در وزارت کشور یکی از این معیارهاست که در انتخاب فرمانداران استان از این معیار استفاه شده است.

در این مراسم با حکم استاندار آذربایجان غربی جواد جبار زاده به سمت سرپرست فرمانداری شوط منصوب و معرفی شد.

 

کد خبر: 204

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - اشتغال - ایجاد اشتغال - بودجه - بیکاری - سرمایه گذاری - شورای اداری - فرماندار شهرستان - معارفه - وزارت کشور -

آرشیو