نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از مسئولان اجرایی طرح زکات خواست که فقرا را در صف نخست توزیع زکات قرار دهند.

جت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خصوص نحوه پرداخت زکات در استان با مدیرکل و مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی دیدار کرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح پرداخت زکات در حال حاضر به خوبی جا افتاده، گفت: امیدواریم با توجه بیشتر به فقرا از محل وجوهات زکات جمع آوری شده، موفقیت های این طرح روز به روز بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که زکات مال به صورت کامل پرداخت شود، وضعیت فقرا و افراد دارای مشکلات مالی در استان بهبود می یابد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم ایجاد رابطه مضاغف کمیته امداد امام خمینی (ره) با مردم، ادامه داد: یکی از مهمترین راههایی که می تواند در ارتقای موفقیت های این نهاد حمایتی بسیار تاثیرگذار باشد، ایجاد ارتباط روزافزون با مردم است که باید مسئولان مرتبط، توجه بیشتری به آن داشته باشند تا بتوانند زمینه ارتقای مشارکتهای مردمی را فراهم کنند.

 

پارسال افزون بر 116 میلیارد ریال زکات در آذربایجان غربی جمع آوری شد که 80 درصد آن، سهم فقرا بود.

کد خبر: 166

تاریخ خبر:

کلید واژه ها: آذربایجان غربی - امام جمعه - کمیته امداد امام خمینی - مشکلات مالی - نماینده ولی فقیه - ولی فقیه - استان - زکات - توزیع - نحوه -

آرشیو